Yavuzyılmaz; "Yapılmışken Tam Yapılsın!"

Yavuzyılmaz; "Yapılmışken Tam Yapılsın!"

Yavuzyılmaz; "Yapılmışken Tam Yapılsın!"

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili ve Kit Komisyonu üyesi Deniz Yavuzyılmaz, İnağzı-Kilimli-Çatalağzı güzergâhında devam eden enerji alt yapı çalışmalarına bağlı olarak yapılan kazı ve asfaltlama çalışmasının sonucunda vatandaşların yaşadığı mağduriyetlerin giderilmesi ile ilgili Enerji-Sa Genel Müdürlüğü'ne bir dilekçe sundu.

Yavuzyılmaz dilekçesinde uzun süredir devam etmekte olan bu çalışmalar neticesinde yolda oluşan çukur ve tümseklerin kazalara sebebiyet vermekte olduğu ve araçlarda yekünde büyük masraflar doğuran maddi hasarlar oluşturduğunu söylerken, bu durumun vatandaşları  kızdırdığını ve ekonomik olarak sarstığını ifade etti.

“ENERJİ-SA MASRAFI ÜSTLENMELİ”
Enerji-Sa firmasının oluşan bu mağduriyetler sonucunda halk tarafından tepki ile anıldığını belirten Yavuzyılmaz, bu mağduriyetin ortadan kaldırılması için yolun kazı yapılan kısmının dışında kazı yapılmayan kısmında da Enerji-Sa firmasının asfaltlama çalışması yapması gerektiğini ifade etti. Bu sayede firmanın Zonguldak halkıyla barışmış olacağını söyleyen Yavuzyılmaz ayrıca Enerji-Sa'nın bu doğrultuda ortaya çıkan yaklaşık 1 milyon 260 bin TL'lik masrafı üstlenmesini talep etti.

Yavuzyılmaz'ın dilekçesi şöyle:

"ENERJİ-SA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE
Zonguldak İli sınırları içerisinde yapmakta olduğunuz enerji altyapı çalışmaları nedeniyle; Karadon Rampası (1400 m), Çatalağzı Merkez(1300 m), Hisarönü Giriş-İnağzı(1600 m), Kilimli Meydan-Hisarönü Girişi(1000 m) ve Karadon TM(TEİAŞ)-Kilimli Medyan(1700 m) güzergâhlarını kapsayan yollarda bir takım problemler ortaya çıkmaktadır.
Eni yaklaşık 6 metre olan yol hattı boyunca yaklaşık olarak yolun eninin yarısına kadar kazı işlemleri yapılıp enerji altyapı kabloları serilmiş, üzerine kum ve toprak dökülüp sıkıştırılması suretiyle asfalt dökümü yapılmaktadır.
Hali hazırda gidiş-dönüş hattı olarak trafik yoğunluğu da oldukça fazla olan bu güzergâhta yapılan kazı ve çalışmaların sonucunda oluşan yoldaki çukur, tümsek, çamur gibi sonuçlara ve yol daralmasına bağlı olarak; trafik kazaları yaşanmakta ve güvenlik problemi yaşanmaktadır. Bu güvenlik problemleri halkın can ve mal güvenliğini tehdit etmekte, araçların bozuk yollarda teknik problemleri ortaya çıkmaktadır.
Yola bağlı olarak ortaya çıkan teknik problemler nedeniyle araçlarda maddi hasarlar oluşmaktadır ve halkın araçlarına bakım, onarım gibi ödemeler yapması zaruri hale gelmekte, maddi kayıplar yaşanmaktadır. Bu durum halkı bezdirmiş, üzmüş ve kızdırmıştır.
Tüm bu faktörlerle ilişkili olarak Enerji-Sa firması, halk nezdinde olumsuz bir yargı ile anılır olmuştur. Enerji-Sa firmasının marka değeri, kurumsal yapısı ve güvenilirliği göz önüne alındığında; firmanız, Zonguldak halkına istemeden de olsa yaşattığı bu mağduriyetlerin bir nebze olsun hafifletilmesi konusunda duyarsız kalmamalıdır. 
Bu mağduriyetlerin ortadan kaldırılması açısından yolun kazı ve çalışma yapılmayan diğer kısmına da, güzergâh boyunca, tarafınızdan, 10cm kalınlığında asfalt dökülmesini Zonguldak halkı adına Genel Müdürlüğünüzden talep ediyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48