ZBEÜ'DE ACİL OLMAYAN AMELİYATLARA KADEMELİ OLARAK HASTA KABULÜNE BAŞLANDI

ZBEÜ'DE ACİL OLMAYAN AMELİYATLARA KADEMELİ OLARAK HASTA KABULÜNE BAŞLANDI

Zonguldak BEÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Pandemi sürecinde yoğunluğun en aza indirilmesi amacıyla durdurulan acil olmayan ameliyatlara normalleşme döneminde kademeli artırılarak hasta kabulune başlanıldığını belirtti.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin konu ile ilgili yazılı açıklaması aynen şöyle:

“Pandemi sürecinde Sağlık Bakanlığı tarafından sağlık kuruluşlarındaki yoğunluğun en aza indirilmesi amacıyla durdurulan acil olmayan ameliyatlar normalleşme dönemiyle birlikte kademeli artırılarak hasta kabulüne başlanılmıştır. Ancak hasta sayısındaki değişimlere bağlı olarak zaman zaman bazı servisler ve yataklar Covid hastaları için planlanmakta olup acil olmayan ameliyatların sayısı azaltılabilmektedir. Ayrıca pandemi nedeniyle izinden çağrılan herhangi bir sağlık çalışanımız bulunmamaktadır. Üniversitemiz Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Sağlık Bakanlığı hastaneleri ile koordineli olarak çalışmakta olup bu konuda Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu tavsiye kararlarına göre hareket edilmektedir. Bu konuda Merkezimiz adına resmi olarak yapılmayan haber ve bilgilendirmelere itibar edilmemelidir.”

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2020, 20:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48