ZBEÜ REKTÖRÜ ÇUFALI, 2020-2021 AKADEMİK YILI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

ZBEÜ REKTÖRÜ ÇUFALI,  2020-2021 AKADEMİK YILI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

Zongudak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü,  Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Gerçekleştirilen ‘2020-2021 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni’ne Katıldı.

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde düzenlenen ’2020-2021 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni’ne katıldı.

15 Ekim Perşembe günü,  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törene,  Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’ın yanı sıra devlet erkanı, bakanlar, YÖK üyeleri, ilgili kurum başkanları, büyükelçiler, rektörler ve öğrenciler katıldı. Açılış töreninin sonunda, YÖK tarafından her yıl, bireysel ve kurumsal olmak üzere iki kategoride verilen "YÖK 2020 Üstün Başarı Ödülleri" de sahiplerini buldu.

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı açılış törenine ilişkin yaptığı açıklamada Covid-19 pandemisi sürecinin en kısa zamanda sona ermesini ve öğrencilerle bir araya gelmeyi temenni ettiklerini belirterek 2020-2021 Yükseköğretim Akademik Yılının ülkemize, akademik ve idari personel ile öğrencilerimize hayırlı olmasını diledi.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç üniversitelerin akademik açılış töreninin son dört yıldır Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlendiğini belirterek , salgın nedeniyle zor zamanlar geçirdiğimiz günlerde bu seneki açılış töreninin Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleşmesi çalışma azmini güçlendirdiğini belirtti. Pandemiye rağmen uluslararası öğrenci sayısındaki artışa vurgu yapan YÖK Başkanımız yakalanan artış oranın hiç bir Avrupa ülkesinde görülmediğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2020-2021 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmasında:  “Üniversitelerimizin 2020-2021 akademik yılının ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Coronavirüs salgını sebebiyle bir hayli zor şartlarda yürütülüyor olsa da akademik eğitim ve öğretim kesintisiz devam etmesi çok önemlidir. Uzaktan eğitim tecrübesi elbette önemlidir ama örgün eğitimin yerini tutmayacağı açıktır. İnşallah mümkün olan en kısa sürede diğer eğitim-öğretim kademlerinde olduğu gibi yükseköğretimde de yüz yüze eğitim-öğretimi başlatmayı hedefliyoruz. Yeni akademik yılda hocalarımıza ve öğrencilerimize Rabbimden başarılar temenni ediyorum.”  dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2020, 16:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39