ZONGULDAK TENİS DENİZ SPOR KULÜBÜ İKİNCİLİK İLE DÖNÜYOR

ZONGULDAK TENİS DENİZ SPOR KULÜBÜ İKİNCİLİK İLE DÖNÜYOR

Türkiye Tenis Federasyonu tarafından düzenlenen ve birinci aşama turunu geçerek Bölge Şampiyonasına katılmaya hak kazanan Samsun, Trabzon ve Zonguldak Tenis Kulüplerinin katıldığı Karadeniz Bölgesi  18 Yaş Altı Türkiye Takımlar Şampiyonası 23-25 Kasım Tarihlerinde Samsun'da yapıldı.  

Şampiyonanın birinci günü oynanan Kadın takımları maçlarında Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü Kadın takımı Samsun Tenis İhtisas Kulübü kadın takımını 3/0 mağlup ederek finale çıktı. 

Şampiyonanın ikinci gününde Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü ile Trabzon Karadeniz Tenis Kulübü Kadın takımları arasında oynanan final maçları oldukça büyük bir çekişmeye sahne oldu. Maçların ilki uzun süren ralliler sonunda çok az bir puan farkıyla Karadeniz Tenis Kulübü oyuncusunun oldu. İkinci maçta ise başa baş bir mücadele sürerken Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü oyuncusunun kolunda meydana gelen sakatlık sonucun belirlenmesinde önemli rol oynadı. Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü kadın takımının seri başı oyuncusu Sette 3/0 önde olmasına rağmen  sakatlık nedeniyle maçı önde tamamlayamadı. Böylelikle Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü Kadın Takımı Şampiyonayı  Karadeniz Bölgesi ikincisi olarak bitirdi. 

Erkekler kategorisinde ise Samsun Play Tenis Kulübü erkek takımının çekilmesiyle final maçları Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü ile Trabzon Karadeniz Tenis Kulübü erkek takımları arasında oynandı ve üstünlük sağlayan Trabzon Karadeniz Tenis Kulübü birinci olurken Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü erkek takımı Karadeniz Bölgesi ikincisi oldu. 

Şampiyona sonucunda Karadeniz Bölgesi 18 Yaş Altı Tenis Takımları  sıralaması şöyle oldu: 

KADINLAR:  

1.TRABZON KARADENİZ TENİS KULÜBÜ 

2.ZONGULDAK TENİS DENİZ SPOR KULÜBÜ 

3.SAMSUN TENİS İHTİSAS KULÜBÜ 

ERKEKLER:  

1.TRABZON KARADENİZ TENİS KULÜBÜ 

2.ZONGULDAK TENİS DENİZ SPOR KULÜBÜ 

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 11:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48