Zonguldak’a yeni bir değer daha!...

Zonguldak’a yeni bir değer daha!...

Zonguldak’a yeni bir değer daha!...

Zonguldak’ta toplumun dinlenme, eğlenme ve spor ihtiyaçlarını karşılamak, yurdun güzelliklerine katkı sağlamak, yöresel ürünleri topluma sunmak ve turistik hareketlere imkan vermek amacıyla Şehir Ormanı ve 18 adet Mesire yeri kuruldu.

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş’ın da katkılarıyla İl Özel İdare Müdürlüğünün inşa ve işletmeciliğini yaptığı Ereğli İlçesi Gökçeler Mesire Yerinde Bölge Müdürü Zekeriya Beyazlı, Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Pınar, Kdz. Ereğli Orman İşletme Müdürü Temel Nadir, İşletme Müdür Yardımcısı, İşletme Şefleri ile incelemelerde bulundu.  
Ziyaretin ardından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bu mesire yerlerinden biri olan ve Zonguldak Valiliğimiz Sn. Erdoğan Bektaş’ın bizzat bilgi, ilgi ve emekleriyle İl Özel İdare Müdürlüğünün inşa ve işletmeciliğini üstlendiği Ereğli İlçesi Gökçeler Mesire Yerinde Bölge Müdürümüz Sayın Zekeriya Beyazlı, Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Pınar, Kdz. Ereğli Orman İşletme Müdürü Temel Nadir, İşletme Müdür Yardımcısı, İşletme Şefleri ile incelemelerde bulundu. Gökçeler Mesire Yeri; tüm yöresel ürün üreticilerini bir araya getirmek suretiyle zengin bir yöresel ürün satış merkezi hüviyetine kavuşma, kentlinin ve toplumun tüm katmanlarının hizmetine sunularak ekonomik ve kültürel açıdan önemli bir değer halini alma yönünde son safhaya geldiği görülmüştür. 
Devletimizin üst düzey yetkilileri ve başta sağlık çalışanları olmak üzere tüm milletimizin özverili gayretleriyle Ülkemizi ve tüm dünyayı etkileyen salgın ortamı tez zamanda bertaraf edildiğinde, mesire alanlarımız insanımızın ve tüm toplum kesiminin yine yoğun olarak bir araya geldiği cazibe merkezleri olmaya devam edecektir. Ülke olarak sabırlıyız, ümitliyiz, kararlıyız. Kurumsal olarak temel anlamıyla korumak, geliştirmek ve insanımıza çok yönlü yararlanma imkanı sunmak olan bu görevimiz kapsamında bir açıdan halk-orman buluşma ünitesi olarak tesis edilen bu yer için Zonguldak Valiliğimize teşekkür ediyoruz.”


 

Gündem

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2020, 20:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48