GÜNAY “DESTEK OLMAYA HAZIRIZ”

GÜNAY “DESTEK OLMAYA HAZIRIZ”

GÜNAY “DESTEK OLMAYA HAZIRIZ”

İstanbul'da 2013 Yılında çeşitli Zonguldak derneklerinin birleşimi ile kurulan Zonguldaklılar Federasyonu 2 Başkanı Metin Kara, Karadeniz Ereğli Kent Konseyi Yönetimini ziyaret etti.

Dernek Başkanı Gökhan Günay ve yönetimi ile çeşitli konularda fikir alışverişinde bulunan Kara, Ereğli'nin Ekonomik gücünün hissedilmesi,dışarıda temsil edilmesi noktasında yaşanılan sorunlara değindi.

Ereğlililerin  İstanbul ve Ankara,İzmir gibi büyük illerde çok ciddi nüfusa sahip olduğunu söyleyen Kara, 120 Bin Zonguldaklının  İstanbul'da yaşadığını bu potansiyelin Ereğli ile bağını sağlayacak güç birliği eylemliliği içinde olunması gerektiğini söyledi.

“LOBİMİZ YOK”

Kara ile fikir alış verişinde bulunan tüm yöneticiler fikirlerini beyan ederken, İstanbul'da eğitimli insanlarımızın olduğu, çoğu genlerimizin burada yaşadığını fakat diyalog eksikliğinin hissedilir derece var olduğu ortak görüş olarak benimsendi.

Ereğlili çok sayıda bilim insanı,müzisyen,avukat,doktor Vs. her alanda insan olduğu gerçeğine rağmen,

Ereğli atmosferi yaratacak ve İstanbul'da bulunan ekonomik gücün yerele yaygınlaşması için neler yapabiliriz? konusunda dayanışma içinde olunması için fikir birliğine varıldı.

Ereğli Kent Konseyi ,İstanbul'da bulunan Zonguldaklılar Federasyonu davetlisi olarak  önümüzdeki günlerde  Zonguldaklılar Federasyonu ziyaret edilmesi konusunu görüşüp karara bağlayacak.

GÜNAY “DESTEK OLMAYA HAZIRIZ

Kent Konseyi Başkanı Gökhan Günay , Kara’nın ziyaretinden memnun olduğunu ifade ederek, Ereğli'nin İstanbul'da bir ayağının olması gerektiğine dikkat çekti. Günay, “bu ilçeden diğer illere göç edenlerin memleketlerine faydalı olabilmek adına yapacakları katkılar için her  alanda destek olmaya hazırız.Burada bize düşen gören ne ise onu üstlenmeye hazırız." Dedi

Gündem

Okunma Sayısı: 2299
Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2019, 11:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner13

banner4