BAŞBAKAN ERDOĞAN, ‘VİZYON BELGESİNİ’ AÇIKLIYOR

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Cumhurbaşkanlığı Türkiye Vizyon Belgesi”ni açıklayacağı kongre merkezinde tüm hazırlıklar tamamlandı.

BAŞBAKAN  ERDOĞAN, ‘VİZYON BELGESİNİ’ AÇIKLIYOR

gundemeregli.com-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ‘Vizyon Belgesini’ açıklıyor.Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Cumhurbaşkanlığı Türkiye Vizyon Belgesi”ni açıklayacağı kongre merkezinde tüm hazırlıklar tamamlandı.

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı’na ilişkin “Vizyon Belgesi”ni Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenle bugün açıklıyor. Önümüzdeki dakikalarda başlayacak tören öncesi tüm hazırlıklar tamamlandı. Törenin yapıldığı salonda siyasiler, işadamları, milletvekilleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, sendika temsilcileri, belediye başkanları ve basın mensupları için ayrı ayrı bölümler ayrıldı. Davet edilen çok sayıda sanatçı da töreni izlemek üzere Haliç Kongre Merkezi’ne geldi.

İşte Erdoğan´ın konuşmasından satır başları...

Katılımcıları selamlayan Başbakan Erdoğan, ´Vizyon Belgesi´nin ülkemiz için hayırlar getirmesini diledi.

ÖNCE MİLLET SONRA DEVLET

Halk cumhuriyet tarihimiz boyunca ülkemizde değişim istedi. Biz gelmeden önce hakim olan önce devlet sonra millet idi ama biz geldik bunu tersine çevirdik. Önce millet sonra devlet. Halkın arzu ettiği bu değişim bizden önce hiçbir zaman karşılanmadı. Halkın değişim istediği reddedildi. Demokrasi isteyenler hak isteyenler kimi zaman işkenceyle baskıyla zorbalıkla sindirildi. 2000’li yıllarda değilim isteği ötelenemez hale gelmişti. İste AK Parti 2001 yılında toplumun değişim isteğinde ortaya çıktı.

PENSİLVANYA´YA EYVALLAH DEMEDİK

AK Parti’yi biz kendi yaşadığı sorunlara odaklanan bir parti olarak kurmadık. 42 bin denek üzerinde yaptığımız bir kamu araştırmasında adımımızı böyle attık. Biz o dönemde birçok zulüm yaşadık. Yavruları üniversiteye gidemeyen okul kapısında tartaklanan aileler vardı. Damdan düşenlerin aramızda olduğu bir yapıdaydık. Milli ve manevi değerleri reddedilen siyasi görüşleri kabul edilmeyen ve kapatılan bir toplumdur. Siyasi tarihimiz boyunca 12 yıl boyunca da başörtüsü özgürlüğü kadar ifade özgürlüğü de savunduk. Sünni’nin özgürlüğü savunduğumuz kadar Alevi’nin de özgürlüğünü savunan biz olduk. Türk’ün özgürlüğünü savunduğumuz kadar Kürt’ün, Arap’ın Roman’ın ve diğerlerinin de özgürlüğünü savunduk Biz insana bakarken Yaradan’ı severiz Yaradandan ötürü inancıyla baktık.Biz herkes için demokrasi istedik. Herkes için özgürlük istedik ve bu yüzden 12 yıl boyunca komplolara tuzaklara milletimiz adına itiraz ettik, mücadele ettik. Dünün mağduriyeti olarak bugün 77 milyonun mağduriyetini gidermek için geldik. Artık millet sandıkta bu hükümeti seçecek dedik ve çeteleri temizledik. Bütün çetelerin temizlendiği anda Pensilvan’daki çeteye de eyvallah demedik.

ÖLÜM TEHDİTLERİ ALDIM

Elbette eksiklerimiz var ama devletimiz 1940´lardan itibaren değişebilseydi bugün çok farklı bir yerde olacaktık. 10 yılda bir darbelerin olduğu bir ülkeydik ve bunun bedelini çok ağır ödedik. İktidarımıza kadar 16 kez seçim yaşanan bir ülke idik. 12 yıl boyunca ülkemize engeller çıkmasaydı biz bugün başka yerlerde olabilirdik. Ben defalarca ölüm tehditleri aldım, Suikast girişimleri önlendi. İstanbul Belediye Başkanı iken tehditler aldım. O zaman atılan başlıklarda ‘Artık muhtar bile olamaz’ dendi. Muhalefet benim aday olmayacağımı söyledi ama kendileri aday olamadığı için ısmarlama adaylarla seçime girdi.

ESKİ TÜRKİYE ESKİ DE KALDI

Partim defalarca reddedildi. Kapatma davası açıldı. Biz hep birlikte dik durduk. Ama bitmedi. 17 Aralık-25 Aralık darbe girişimleri başarılı olsaydı şuan da Yassıada benzeri davalarımız olacaktı. O belgeleri açıkladık bir kısmını da açıklayacağız. Biz tuzaklara karşı ülkemiz adına direndik.Eski Türkiye herkes için karanlık Türkiye idi. Hepimiz eski Türkiye’nin acılarını yaşadık ama artık eski Türkiye, eski de kalmıştır. Kapıları kapanmıştır. Kaçınılmaz değişim başlamıştır. Bize oy versin vermesi, sevsin ya da sevmesin herkes bu değişimden olumlu yönde etkilenmiştir. Eski Türkiye’den geriye az sorun kalmıştır. Terör, eski Türkiye’nin sorunu idi. O sorunu da çözdük ve çözüyoruz Muhalefetin güçlü olduğu bir ülkede sizin sıçramanızda daha güçlü olur. Yeni anayasaya ilişkin umutlarımızı yitirmedik. Muhalefet kendisini değiştirmemiş ve değişime direnmektedir. Muhalefet partisine inanan kardeşlerimiz bu değişimi kendi elleriyle gerçekleştirecektir. Devletin başı cumhurbaşkanıdır. Halkın talep ve arzularını temsil edecek. Milletin isteklerini yapacak. Böylece devlet ve millet kucaklaşacak. Vizyon Belgesi bu yeni dönemin izleyeceği yolu gösterecek. Haftalarca bunun üzerinde çalıştık.Eğer Cumhurbaşkanı seçilirsek bu 5 yıllık dönemde neler yapacağımızı anlatacağız.

YENİ TÜRKİYE YOLUNDA

Vizyon Belgesi, Yeni Türkiye Yolunda ismini taşıyor.Yeni Türkiye vizyonu ile ülkemizin demokratikleşme, refah, uluslararası ilişkiler, şehirleşme dönüşüm sağlanacaktır. Artık Türkiye yardım alan değil yardım veren bir ülkedir. Türkiye’ nin yardım eli biz göreve geldiğimizde 45 milyon dolar idi. Artık 3.5 milyar dolar oldu. Kızlarımız burada okuyamadı benimde kızlarım orada okudu. Benim kızlarım Amerika’da başörtüsüyle okudu. Üstat diyor ya ‘Öz yurdunda garipsin öz vatanında parya’

Demokrasiyi daha da geliştirmek, toplumsal refahı daha çok yükseltmek ve dünya da öncü ülkeler arasında olmak. Yeni Türkiye’nin kapılarını nasıl açtık ve nereye gidiyoruz. Bizim yönetim anlayışımız milletimize saygı ve güvene dayanır. Biz efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik. 2023 yılında demokrasimizi güçlendireceğiz. AK Parti’nin 12 yıllık başarısı cumhurbaşkanını halkın seçmesiyle en parlak dönemi yaşamaktadır.

Milli birliğimizi ve kardeşliğimizi daha da büyüteceğiz biz inşaanın, demokras inin peşindeyiz. Milletimiz 95 yıl önce başardığını bugünde başaracak geleceğin Türkiye’sini güçlendirme azimlidir, kararlıdır. Millete güvence veren Anayasa şarttır. Yeni bir anayasa yeni bir gelecek demektir. 12. Cumhurbaşkanı seçilirsek bu anayasayı yapmak en öncelikli işimiz olacaktır.

Cumhurbaşkanı olursak çözüm sürecini daha başarılı bir şekilde gerekli mesajları vermeye devam edeceğiz. Cumhurbaşkanı olarak çözüm sürecinin destekçisi olacağız. Dini istismar eden örgütlerin, paralel örgüt kurmasına izin verilmez. Devletin görevi sivil toplum ilişkilerini güvence altına almaktır.

Şuanda G 20’nin üyesi olan bir ülke var bu bizden önce yoktu. Yani biz dünyanın en güçlü 20 ülkesinden biriyiz. 12 yıl boyunca kimsesizlerin kimsesi sessizi yığınların sesi olduk. Devletin şefkat elini uzattık. Sosyal devlet anlayışı ile pek çok alanda reformlar yaptık. En büyük payı eğitime ayırdık 2001 yılında eğitime ayrılan pay 11. Milyon lira idi şimdi 78 milyar liraya yükseldi. Şuan 175 üniversitemiz var ve 81 ilimizde de üniversitemiz var.

12 yılda sağlık sektörünü çile sektörü olmaktan çıkardık. Ana muhalefetin başı SSK’nin müdürü idi. Okmeydanı SKK’nın dili olsa da konuşsa. Annem beni oraya gönderir sıraya girer numara alırdım annem gelirdi. Eczaneden ilaç alamazdık ilaç yoktu. Vatandaşlarımızı rehin alıyorlardı. Bunların ortadan biz kaldırdık. Türkiye’de 14 tane sağlık helikopteri ile 4 tane jet ambulansımız var.

Cumhuriyetin 100. yılında sağlık sorunlarına en hızlı şekilde çözüldüğü bir Türkiye olacağız. Hedefimiz 30 büyükşehirin tamamında şehir hastaneleri kurmak. Asayiş ve güvenlik hizmetlerini geliştirdik. 2002 yılına göre yurt yatak kapasitemizi 2 katına çıkardık. Kadının bireysel ve toplumsal olarak daha da güçlenmesi için her şey yapacağız. Aile kurumunu güçlendiren politikalar geliştireceğiz.Paradan 6 sıfırı düşürdük. Enflasyon çatladı ve tek haneye düştü. Paramız itibarlı bir hale geldi. 23.5 milyon dolar IMF ‘ye borcumuz vardı ve onu sıfırladık. Şimdi bizden o borç istiyor bizde anlaşmayı yaptık size 5 milyon dolar verebiliriz dedik. Merkez bankası rezervimiz 135 milyon dolara ulaşmıştır. Çalışıyoruz. Bu makamlar yan gelip yatma yeri değil. İş bilenin kılıç kuşananındır. 2023’te ülkemiz ekonomisiyle ekonomide dünyada ilk 10 ülkeden biri olacak.

Okunma Sayısı: 1072
Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2014, 14:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39