EREĞLİ´DE DALGALARIN KIYIYA SÜRÜKLEDİĞİ GEMİ...

Ereğli´de fırtına nedeniyle yükselen dalgalar Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş.’ye (ERDEMİR) ait limana yük getiren gemiyi kıyıya sürüklemeye başlayınca römorkör tarafından açığa çekildi. Bazı vatandaşların ise dev dalgalarla selfie yapması dikkat çekti.

EREĞLİ´DE DALGALARIN KIYIYA SÜRÜKLEDİĞİ GEMİ...
gundemeregli.com
-Ereğli’de dün gece bazı evlerin çatılarını yerlerinden uçurup, ağaçları devirerek elektrik tellerinin kopmasına neden olan fırtına akşam saatlerinde yeniden etkili olmaya başladı. Fırtına nedeniyle Karadeniz’de dev dalgalar oluştu. Erdemir’e ait limana yük getiren kuru yük gemisi dalgaların etkisi ile kıyıya sürüklenmeye başlayınca devreye römorkörler girdi. Römorkörler tarafından açığa çekilen gemi güvenli bir noktaya alındı.
Fırtına nedeniyle oluşan ve yüksekliği kimi zaman 5 metreyi aşan dalgalar Ereğli sahilini dövmeye başladı. Kıyıya vuran dalgalar sahil şeridinde maddi hasara da neden oldu.
Bazı vatandaşlar ise denizde oluşan dev dalgaların tadını selfie çekerek çıkartmaya çalıştılar. Erdemir ofis binası yanında ki boş araziye araçları ile birlikte gelen vatandaşlar dalgaları izlerken, bazıları da dalgalarla selfie çekti.
Arkadaşı ile birlikte Ereğli sahilindeki dalgalara aldırış etmeden selfie çeken Erhan Çıldır, ilk defa dalgalarla selfie çektiğini belirtirken üzerine gelen dalgalardan korkmadığını ifade etti.
Okunma Sayısı: 2014
Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2014, 06:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39