“FEDAKARLIK BAŞARIYI GETİRDİ”

“FEDAKARLIK BAŞARIYI GETİRDİ”
gundemeregli.com Sağlık-Sen Zonguldak Şube Başkanı Mehmet Ali Kara, Sağlık-Sen’in 20. yılı çerçevesinde basın açıklaması yaparak tüm Sağlık-Sen üyelerini 20’nci yılını kutladı. 

Konu ile ilgili bir basın açıklaması yayınlayan Sağlık-Sen Zonguldak Şube Başkanı Mehmet Ali Kara, “19 altın yılı geride bırakıp, 20. yılımıza 205 bin 737 kişi olarak girdik’’ dedi.

Kara yapmış olduğu açıklamada , “6 Haziran 1995 yılında kuruldu. Bugün 19 altın yılı geride bırakıp, 20. yılımıza 205 bin 737 kişi olarak girdik. Kurulduğumuz günden beri sendikacılığı, kamu görevlileri, ülkemiz ve insanlık için yaptık. Bunu yaparken medeniyet değerlerimize bağlı kaldık, değerler sendikacılığı yaptık. Geçen süre içinde bu ilkelerimizden taviz vermeden başımız dik, alnımız ak yürüdük. Gelişen, büyüyen ve bölgesinde lider, dünyada sözü dinlenen geleceğin Türkiye’sinde yer almak, sağlam temeller üzerine kurulmuş, geleceğe dönük vizyon ve misyonu olanların başarabileceği bir iştir. Hedefinde evrensel hak ve özgürlükler bulunan Sağlık-Sen, bu süreçte bilimsel kriterleri de gözeterek, elde ettiği başarı ve kazanımlarla temsil ettiği değerleri geleceğe taşıyacaktır.Sendikacılığın aynı zamanda sivil toplum örgütü olarak görülmesini sağlayacak kriterlere sahip bir Sağlık-Sen, gelecekte de, bugün olduğu gibi dimdik ayakta olacaktır. Biz biliyoruz ki, Başarı bir yolculuktur, bir varış noktası değildir. Bu yolculuğa, inanan ve hedefleri olanlar çıkabilir. Günü kurtarma çabasında olanlar, günlük olayların esiri olurlar. Geleceğe dair plan yapmak, vizyon ortaya koymak, bugüne dair projeleri, duruşları ve fikri olanların yapabileceği bir şeydir. Sağlık-Sen olarak, çağı kurtarma eylemini başlatan Akif İnan ve inandığımız değerlerin ışığıyla elde ettiğimiz başarılar, gelecekte daha iyilerini yapabileceğimizin göstergesidir. Kamu görevlileri için çok sayıda kazanıma imza attık. Sendikacılığın olmazsa olmazı toplu sözleşme hakkının elde edilmesi için çalıştık ve kazandık. Bundan sonraki hedefimiz ise toplu sözleşmenin olmazsa olmazı, grev hakkının elde edilmesidir. Sağlık-Sen’in yetkili olmasıyla, taleplerinin kazanıma dönüşmesi için hiçbir adım atmayan, istiyormuş gibi yaptıkları toplu sözleşme için bile referandumda ‘evet’ diyemeyen sendikal anlayışın yerine kazanımların adresi olan bir sendikal anlayış geldi. Kamu görevlilerinin toplu sözleşmeye kavuşmasında bütün gücüyle çalışan Sağlık-Sen, daha sonra da bu toplu sözleşmeden elde ettiği kazanımlarla sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının yüzünü güldürdü dedi.

“KAZANIMLARIN ADRESİYİZ”

Sendikadan gelen gücü ülkeleri için kullandıklarını ifade eden Kara, “Ankara’da düzenlediğimiz Sağlık Çalışanları Türkiye Buluşması programında, Başbakan Erdoğan’dan, yıpranma payı, lisans tamamlama ve kreş konusunda söz aldık. Taleplerimizin takipçisi olacak, bunlar kazanıma dönüşene kadar mücadelemizden vaz geçmeyeceğiz. En önemli taleplerimizden biri de, ek ödemelerin emekliliğe yansımasıdır. Sendikacılıktan gelen gücümüzü, ülkemiz için de kullandık. Emeğin ve ekmeğin saygınlığının, demokratik bir ortamda sağlanacağının bilinciyle hareket ederek, demokrasiden, temel hak ve özgürlüklerden yana taraf olduk. Millet iradesine yönelik her türlü darbe ve darbe girişiminin karşısında durduk. Milletin gür sesi olduk. Kamu görevlilerine uygulanan başörtüsü yasağının kaldırılması için çalıştık. Özgürlüğe 12 milyon 300 bin imza topladık. Ve başörtüsü yasağını tarihin karanlık çöplüğüne gönderdik. Çözüm sürecine destek olduk. 1 Mayıs’ın Emek ve Dayanışma Bayramı olarak kutlanmasını sağladık. Milli iradenin göstergesi olarak Ankara’da, birlik ve beraberliğimizin mayası Çanakkale Ruhu’na dikkat çekmek için Çanakkale’de ve çözüm sürecine destek için Diyarbakır’da 1 Mayıs kutlamaları gerçekleştirdik diye konuştu.

“FEDAKARLIK BAŞARIYI GETİRDİ”

Büyük bir aile olduklarını dile getiren Kara, “Hep söylediğimiz gibi, biz büyük bir aileyiz. Bu aileyi ayakta tutan ise genel merkez yönetiminden şube yönetimlerine, temsilcilerine kadar teşkilatımızdır. Gecesini gündüzüne katarak, ülkesi ve temsil ettiği değerler uğruna bu ailenin büyümesi için ter döken arkadaşlarımız, bu başarının en büyük mimarlarıdır. Ailelerinden bile fedakârlık yapılarak gerçekleştirilen bu çalışmalar, başarıyı getirmiştir. Büyük fedakârlıklarla bugünlere gelmemizi sağlayan teşkilatımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sendikacılığı sorundan beslenen değil, çözümünü ortaya koyarak sorunları çözen bir anlayışta yürüten Sağlık-Sen, ek ödemelerin emekliliğe yansıması, ek ödemeden, diğer kurumlarda olduğu gibi vergi kesintisi yapılmaması, kamu personeli olmayan aile sağlığı çalışanları ile vekil ebe ve hemşirelere kadro verilmesinin yanı sıra, görevde yükselme sınavını kazanmasına karşın kadrosuzluktan dolayı ataması yapılamayan 2351 VHKİ’nin atamasının yapılması için çalışmalarını sürdürecek” dedi.
Okunma Sayısı: 508
Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2014, 06:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39