“LAFERGE’YE SILVER ENTEGRE YÖNETİM SİSTEMİ BELGESİ’

Kdz Ereğli’de Kurulu bulunan Lafarge Ereğli Çimento fabrikası TS EN ISO 14001:2005 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi’ ni bünyesine katarak SILVER Entegre Yönetim Sistemi Belgesi’ni almaya hak kazandı.

“LAFERGE’YE SILVER ENTEGRE YÖNETİM SİSTEMİ BELGESİ’
 
gundemeregli.com-Kdz Ereğli’de Kurulu bulunan Lafarge Ereğli Çimento fabrikası TS EN ISO 14001:2005 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi’ ni bünyesine katarak SILVER Entegre Yönetim Sistemi Belgesi’ni almaya hak kazandı.

Lafarge Ereğli Çimento fabrikası OHSAS 18001:2008 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi, TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi, TS EN 197-1,2012 Performans Değişmezlik Belgesi’ nden sonra TS EN ISO 14001:2005 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi’ni bünyesine katarak SILVER Entegre Yönetim Sistemi Belgesi’ni almaya hak kazandı.

Etkili bir çevre yönetim sistemi için tüm yatırımları yaparak, Çevreye olan etkiyi minimize edebilmek adına tüm atıkları ayrı ve düzenli bir şekilde biriktirerek bertarafını sağladıklarını belirten Kalite ve Çevre Yönetim temsilcisi Damla Aydın şunları söyledi; “Bütün yenilenebilir malzemelerin geri dönüşümünü gerçekleştiriyoruz. Tüm fabrika alanında detaylı bir çalışma yürüterek çıkabilecek atıklar için ayrı ayrı ve uygun biriktirme alanları oluşturduk. Bunun yanı sıra atık suyumuzu arıtarak deşarj ediyoruz ve yüzeysel akış suyumuzu özel toplama havuzu vasıtasıyla geri dönüştürüyoruz ” dedi.

BU LAFARGE’ NİN ÇEVRE POLİTİKASI ANLAYIŞIDIR

Laferge Genel Müdürü Merter Gençer ise yaptığı açıklada şunları belirtti; “ Her Lafarge operasyonu yürürlükteki tüm yasal şartlara uygun olmalı ve sürdürülebilir kalkınma prensipleri ile tutarlı olarak yürütülmelidir. Bu etkili çevre yönetim sistemlerinin uygulanması yoluyla ve çevre performansında sürekli iyileştirme sağlanarak elde edilir. Bu Lafarge’ nin çevre politikası anlayışıdır. Bu bağlamda Lafarge uluslar arası tecrübesi ile uyguladığı yönetim sistemlerinde ve ürün kalitesinde sürekli iyileştirme sağlama adına herzaman yatırımlarına devam edecektir ” dedi.

Okunma Sayısı: 1462
Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2014, 13:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39