Bu bir ayıptır

Bu bir ayıptır

Bu bir ayıptır

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz; “TEM Otoyolu’nda, Bolu-İstanbul ve İstanbul-Bolu istikametinden, Düzce, otogar ve Zonguldak’a gitmek için otobandan çıkış yapmak isteyen sürücülerin; Düzce Gişeleri’ne ulaşmaları için konulan trafik yönlendirme levhasında “Zonguldak ifadesinin bulunmaması ve yönünün belirtilmemesi konusu” hakkında, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Karayolları Genel Müdürlüğü’ne dilekçe verdi.
Dilekçesinde, güzergâh üzerindeki levhalarda Zonguldak ifadesi yazmadığını ve Zonguldak yönünü ifade eden herhangi bir uyarının da bulunmadığının altını çizen CHP’li Yavuzyılmaz, “Bu nedenle her gün İstanbul - Bolu istikametinden gelip bu çıkışı kaçıran binlerce araç, Kaynaşlı çıkışına kadar gitmek suretiyle, bu noktada otobandan çıkış yaparak Zonguldak istikametine dönebilmektedir. Bu şekilde yolun 15 km daha uzadığı tespit edilmiştir.” ifadelerine yer verdi.
CHP’li Yavuzyılmaz dilekçesinde şu ifadeleri kullandı:

Zonguldak’ta Yaşayan Vatandaşlarımıza Yaşatılan Bir Ayıptır!

“Günde on binlerce aracın Zonguldak’a gitmek üzere kullandıkları TEM Otoyolu’ndaki bu eksiklikler sürücüler açısından büyük bir zaman ve maddi kayıplar doğurmakta olup, ciddi mağduriyetler yaratmaktadır.
Bu kayıplar ve mağduriyetlerin bilançosu, ayda 2 Milyon TL ilave akaryakıt maliyeti ve 200 bin saatin üzerinde zaman kaybı (1000 işçinin bir ay boyunca bir fabrikada çalışmasına eşdeğer bir zaman) olduğu hesaplanmaktadır. Bu maliyetler halkın sırtına yüklenmekte olup, ülkemizin kaynaklarının boşa harcandığını da göstermektedir.
Cumhuriyet’in ilk İli olan Zonguldak’ın, günde on binlerce araç geçişinin olduğu bir güzergâhta -TEM Otoyolu’nda- adının yok sayılması hem Zonguldak’ta yaşayan, hem de Zonguldak’a gitmek isteyen vatandaşlarımıza yaşatılan bir ayıptır.
Karayolları Genel Müdürlüğü’ne bağlı ilgili Bölge Müdürlüğü’nün acilen bu hatayı düzeltmesini, Zonguldak’ta yaşayan vatandaşlarım adına talep ederim.”

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2019, 23:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39