Demirtaş'a kim şantaj yaptı?

Demirtaş, 100’ün üzerinde soruşturma geçirmiş!

Demirtaş'a kim şantaj yaptı?

Cumhuriyet Halk Partisi Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Sevdekar Aras, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın AK Parti’ye geçiş süreci ile ilgili yazılı açıklama yaptı.
Açıklamasında, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın adını geçirmediği dikkatlerden kaçmayan Aras, Demirtaş ile yapılan görüşmelerde Demirtaş’ın kendilerine AK Parti’nin şantaj yaptığını söylediğini belirtti.
Demirtaş ile ilgili ‘mahcup, ezilmiş ve iki büklüm olarak parti değiştirmiştir’ ifadesine yer veren Aras’ın açıklaması şöyle:
“Cumhuriyet Halk Partili olmak; Cumhuriyet ve Atatürk’e sahip çıkmak, rant ve talan belediyeciliği değil, sosyal belediyeciliği benimsemek ağır sorumluluk gerektirir. Her omuz bu yükü taşıyamaz.
Partimizin 31 Mart 2019 yerel seçimleri için başlattığı 1 Ekim tarihli çalışmalarla birlikte Gülüç Belediye Başkanı ile yaptığım üç görüşmede; Sorun olmadığını, kısa sürede kararını vereceğini belirtti. Dördüncü kez İl Başkanı ve İl Başkan yardımcısıyla yaptığımız görüşmede; bugüne kadar 100’ün üzerinde soruşturma geçirdiğini, o gün için 26 tane soruşturma dosyasının olduğunu 23’ünü hallettiğini, 3 tanesinin devam ettiğini, partimize zarar vermemek için bunların sonuçlanmasını beklediğini, bu soruşturmaların sebebi olarak gösterdiği AKP’nin kendisine ş...… yaptığını, gitmeyi asla düşünmediğini sert bir ifadeyle belirtmiştir.
30 Ekim günü İlçe Örgütümüzün düzenlenmiş olduğu Cumhuriyet Balosunda aramızda olan Gülüç Belediye Başkan, 12.11.2013 tarihinde AKP İlçe binasındaki törende mahcup, ezilmiş, iki büklüm olarak parti değiştirmiştir. Daha da acı olanı 13.11.2018 tarihinde partimizden istifasını gerçekleştirmiştir ki siyasetteki etik duruş ve ilkesini en güzel şekilde göstermiştir.
Parti olarak Gülüç Belediyesinin tekrar CHP belediyesi yapmak için titiz çalışmalarımız devam etmektedir. Gülüç halkı umutlu olsun, hizmet odaklı belediyeciliğimize kaldığımız yerden 1 Nisan itibariyle devam edeceğiz.
Bütün bu süreçleri bilmeyen veya bilmek istemeyen, İlçe ve İl örgütümüzü, milletvekillerimizi ve eski İlçe Başkanımızı hedef alan, bununla da kalmayıp AKP Gülüç Belediye Başkanını savunan açıklamalar yapan Belde Başkanımızı gereğini yapmaya davet ediyorum.”

Gündem

Okunma Sayısı: 2531
Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2018, 00:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39