Mahmuzlar için deniz dibi sondaj çalışması

Mahmuzlar için deniz dibi sondaj çalışması

Mahmuzlar için deniz dibi sondaj çalışması

DÜZCE - Batı Karadenizin İncisi olarak adlandırılan Düzcenin Akçakoca ilçesinde, deniz dibine yapılan mahmuz (dalga kıran) projesi ile bölgeye yoğun olarak gelen turistler denize daha rahat girebilecek.

 

Ankara ve İstanbul gibi Türkiyenin iki metropol kenti arasında yer alan ve yazın turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Akçakocada, mahmuz projesi ile Karadenizin dip akıntısı ve hırçın dalgaları bir nebze olsun engellenecek.

Yapılan proje hakkında bilgiler veren Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, mahmuzlar için gerekli çalışmaların devam ettiğini, şu anda yapılacak olan mahmuzlar için belirlenmiş güzergahların zemin testlerinin yapıldığını söyledi.

Mahmuzların yapılması için sürecin hızlandığını belirten Başkan Yemenici, Akçakocanın doğusu ve batısına yapılması planlanan mahmuzlar için deniz dibi sondaj çalışması yapılıyor. Bunun için gerekli ekipmanlar çalışmalara başladı. En yakın zamanda bu proje hayata geçirilecektir. diye konuştu.

Yemenici, yapılan çalışmanın turizme büyük canlılık katacağını belirterek, şöyle konuştu:

Çalışmalara hız verdik. Mahmuzlar yapıldığı zaman Akçakocanın turizmine canlılık katacaktır. Ayrıca mahmuzlar kum biriktirdiği için deniz turizmine büyük katkı sağlayacaktır. Yapılan bu çalışmada büyük desteği olan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Faruk Özlüye çok teşekkür ederim.

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2017, 10:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48