VALİ ÇINAR; YAPMAMANIN BAHANESİ ÇOK, MARİFET YAPMAK

VALİ ÇINAR; YAPMAMANIN BAHANESİ ÇOK, MARİFET YAPMAK

VALİ ÇINAR; YAPMAMANIN BAHANESİ ÇOK, MARİFET YAPMAK

         Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, ilimize atanmasının ardından, Çaycuma ilçesine yaptığı ilk ziyarette, Çaycuma Belediyesini de ziyaret etti. Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli ile birlikte belediyeye gelen Vali Çınar’ı kapıda çiçekle karşıladı. Yanında bulunanlarla birlikte Başkan Kantarcı’nın makam odasına geçen Vali Çınar, burada, belediyenin şeref defterine, “Çaycuma ilçesini genel çalışma amaçlı ziyaretimizde Çaycuma Belediye Başkanlığını da ziyaret ettik. İlçeyi ve belediyenin hizmetlerini beğendim. Sayın Başkan ve personelinin güler yüzlü, samimi, sıcak karşılamasından etkilendim. İlçede birçok şehirde olması gereken ancak olmayan güzel ve sıra dışı hizmetlerin varlığından mutlu oldum.  Başarılar diliyorum” yazdı. 

 

YAPMAMANIN BAHANESİ ÇOK, MARİFET YAPMAK

Başkan Bülent Kantarcı’dan çalışmalar hakkında bilgi alan Ahmet Çınar, sunumun sonunda, “Güzel şeyler yapmışsınız, elinize sağlık. Yaparsanız oluyor, yapmazsanız olmuyor. Özet olarak bunu söylemek isterim”  şeklindeki ifadesiyle çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  Vali Çınar’ı “Yapmamanın bahanesi çok. Nasıl yapılmazı çok güzel bir şekilde, detaylarıyla açıklayabiliriz ama marifet yapmaktır” diyerek yanıtlan Başkan Kantarcı, “Çaycuma çok şanslı bir yer. Bir kere coğrafyası güzel. İklimi güzel. İnsan yapısı güzel. Çaycuma aynı zamanda bir bölgenin merkezi.  83 tane köyümüz etrafımızda çepeçevre sıralanmış durumda. Bu köylerimiz her gün Çaycuma’ya geliyor. Çaycuma Köprüsü’nden günde 8 bin araç geçiyor ve akşam da dönüyor. Her araçta 3 kişi olsa, Çaycuma’nın nüfusu kadar bir insan, her gün Çaycuma’ya giriyor, çıkıyor.  Ancak en küçük bir izdiham, kargaşa yaşanmıyor. Bu aynı zamanda ekonominin de canlanması demek” dedi.

VALİ ÇINAR GOLF ARACINA BİNDİRİLDİ

Zonguldak eski milletvekili Ali İhsan Köktürk’ün de katılımıyla Çaycuma havaalanının hizmete açılması, Filyos Projesi çalışmaları, vadi ekolojisinin korunması, nehrin kanal içine alınmasıyla kazanılan alanların doğru kullanımı, Çaycuma - Zonguldak kolay yolunun yapılması gibi konularda karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmasının ardından ziyaret sona erdi. Başkan Kantarcı Vali Çınar’a kamu kuruluşlarıyla koordinasyon gerektiren konularda belediyenin taleplerini içeren bir dosya ile günün anısına bir plaket sundu. Kaymakamlıktan belediyeye, yayalaştırılmış alanlarda ücretsiz ulaşım aracı olarak kullanılan golf arabasıyla gelen Vali Çınar, yine aynı araçla Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odasına gitmek üzere belediyeden ayrıldı.

 

ÇAYCUMA İYİ GİDİYOR

İlçenin bir diğer avantajının geçmişte, kâğıt fabrikasının kurulduğu zamanlarda, radikal anlamda yatırımların yapılıp, geniş ulaşım yollarının açılması olduğunu söyleyen Kantarcı, “O yıllarda, bu yollar açılmasaydı, bugün büyük zorluk çekiyor olacaktık. Bartın gibi, Devrek gibi kilitlenip kalırdık. Belediyemizin güzel bir ekibi var. Sağ olsun, sayın kaymakamımız ile de iyi bir işbirliği içindeyiz. Her açıdan sevdiğimiz, saydığımız, her yönüyle zevkle çalıştığımız bir idareci. Çaycuma’da Emniyet’le biraz sıkıntımız var. Personel yetersizliği kimi hizmetlerin aksamasına neden oluyor. Trafik yönünden zorlanıyoruz. Onun dışında genel olarak büyük bir sıkıntı yaşamıyoruz. Çaycuma iyi gidiyor. 18 uygulamasını tamamlayıp, özellikle hastane çevresindeki geniş alanların imarını yaparsak Çaycuma Filyos Projesine tümüyle hazır olacak” dedi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2017, 11:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48