KENDİLERİNİ ASKERİ PERSONEL OLARAK TANITIP DOLANDIRDILAR

KENDİLERİNİ ASKERİ PERSONEL OLARAK TANITIP DOLANDIRDILAR

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde kendilerini askeri görevli olarak tanıtmak suretiyle dolandırıcılık yaptıkları belirlenen 5 şahıs Jandarma tarafından gözaltına alınarak tutuklandı.

Valilikten yapılan açıklama aynen şöyle:

15.10.2020 günü saat:15.20 de 112 Acil Çağrı Merkezine Devrek İlçe Jandarma Komutanlığı Eğerci J.Krk.K.lığı sorumluluk sahası olan Kozlukadı köyünde dolandırıcılık olayı meydana geldiği bildirilmiştir. Olayla ilgili olarak yapılan araştırmada İstanbul ilinden Zonguldağa gelen E.E., M.H.A., M.Ç.,  D.Ç. ve  M.K., isimli şahısların Kuzlukadı köyünde ikamet eden A.K. isimli şahsı önce telefonla arayıp binbaşı olduğunu söyleyerek dolandırmaya çalıştıkları sonra evine giderek hırsızlık yapmaya teşebbüs ettikleri tespit edilmiştir. İl Jandarma Komutanlığınca oluşturulan özel ekip tarafından yapılan çalışmalar sonucu söz konusu şüpheli şahıslar yakalanarak gözaltına alınmışlardır.  

Gözaltına alınan şüphelilerden D.Ç., MÇ., E.E., ve M.H.A. isimli dört şüpheli 16.10.2020 günü çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Beycuma Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiş, M.K. isimli şahıs ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır. 

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2020, 13:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48