Beşir Derneği Tarafından İnsanı Yardim Malzemesi Halep'e Uğurlandı

- Yardım malzemelerini taşıyan 3 tır, Halep'e uğurlandı

Beşir Derneği Tarafından İnsanı Yardim Malzemesi Halep'e Uğurlandı

DÜZCE - Beşir Derneği tarafından hazırlanan un, su ve çeşitli yardım malzemesi bulunan 3 tır, Halepe gönderildi.

Derneğin Halep bölgesinde bulunan irtibat bürosunca durumun bildirilmesinin ardından Düzce Şubesi üyeleri 3 tır dolusu yardım malzemesi hazırladı.

Derneğin Batı Karadeniz Bölge Müdürü Ertuğrul Baygın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölgeye ramazan ayında yardım göndermenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Ramazan ayının kardeşlik ve yardımlaşmayı ön plana çıkardığını aktaran Baygın, şöyle devam etti:

İçerisinde bulunduğumuz ay, bize açlığın ve yardımlaşmanın ne olduğunu en güzel şekilde anlatıyor. Biz, daha önce olduğu gibi Halepli kardeşlerimize yardım göndermeye devam ediyoruz. Ramazanın içinde bu yardımlaşmayı yapmak, buna vesile olmak çok güzel. Buradan yardım gönderen kardeşimiz de orada Türkiyedeki kardeşimden hediye gelmiş diyen Suriyeli kardeşimiz de mutlu oluyor. Yüzler gülüyor, ramazan en güzel şekilde yardımlarımızla devam ediyor.

Baygın, bölgeden bildirilen yardımların hızlı bir şekilde karşılanıp ulaştırıldığını kaydederek, yardımların ramazan boyunca ve Ramazan Bayramında da devam edeceğini kaydetti.

Yurtdışı yardımlarının yanı sıra Türkiyedeki farklı noktalarda ihtiyaç sahiplerine ulaştıklarını dile getiren Baygın, Suriyenin yanında Somali ve Türkiyede de yardımlarımız devam ediyor. İhtiyaç sahiplerine ulaşıp onların iftar ve sahurlarını şenlendirmek istiyoruz. Biz tabii ki aracıyız, bize destek olan tüm kardeşlerimize teşekkür ederiz. şeklinde konuştu.

 

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2017, 12:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48