Çıkış Kapısında Oturan İşçiler Gözaltına Alındı

Çıkış Kapısında Oturan İşçiler Gözaltına Alındı

Çıkış Kapısında Oturan İşçiler Gözaltına Alındı

Düzce 1. OSBde faaliyet gösteren bir fabrikada 25 gündür grevde olan işçiler, fabrikadan nakliye kamyon ve tırların çıkmasını engelleyince gözaltına alındılar.
Düzce 1. OSBde faaliyet gösteren Tekno Maccaferri isimli fabrikada çalışan ve toplu iş sözleşmesinde yüzde 20 zam önerisini kabul etmeyen işçiler greve çıktı. Birleşik Metal-İş Sendikası üyesi 20 işçi ve Birleşik Metal-İş Sendikası Düzce İl Temsilcisi Telat Çelik, fabrikanın araç çıkış kapısı önünde toplanarak fabrikadan çıkan nakliye kamyon ve tırların çıkışına izin vermemek için eylem yaptılar.
Düzce İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, olay yerine gelerek işçilerin eylemden vazgeçmesini ve fabrika önünden ayrılmalarını istediler.
Düzce Merkez İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Bahadır Karadağ, işçilere yaptıkları eylemin kanunsuz olduğunu ve ayrılmaları gerektiğini belirtti.
Bunun üzerine Birleşik Metal-İş Sendikası İl Temsilcisi Telat Çelik ve işçiler kamyonların çıkış yapacağı kapıdan ayrılmayınca, jandarma ekipleri işçileri gözaltına aldı.
İşçiler ile birlikte Birleşik Metal-İş Sendikası İl Temsilcisi Telat Çelik de gözaltına alındı. İşçiler ifadeleri alınmak üzere İl Jandarma Komutanlığına götürüldü.

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2017, 16:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48