Dünya şampiyonasında 3. oldu

Dünya şampiyonasında 3. oldu

Dünya şampiyonasında 3. oldu

Düzce Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Sosyal Güvenlik Bölümü öğrencisi Ekrem Ahmet Aksan, Macaristanın başkenti Budapeştede düzenlenen Kick Boks Dünya Kupası Müsabakalarında Dünya 3.sü olarak büyük bir başarı kazandı.
Toplamda 38 ülke ve yaklaşık 7 bin sporcunun mücadele ettiği Kick Boks Dünya Kupası Müsabakalarına Milli Takım bünyesinde katılan ve Düzce Üniversitesinde eğitim gören sporcu,
Türkiyede şampiyon olduğu 86 kg full contact kategorisinde mücadele etti ve tüm rakiplerini yenerek Kick Boks Dünya 3.sü oldu.
Daha önce 2018 yılı Ocak ayında Türkiyede düzenlenen Türkiye Kick Boks Şampiyonasında ve Nisan ayında düzenlenen Uluslararası şampiyonada tüm rakiplerini mağlup ederek şampiyon olan Ekrem Ahmet Aksan, Kasım ayında Slovenyada yapılacak Avrupa Şampiyonasına gitmeye de hak kazandı.
Yakın bir tarihte yapılacak olan Türkiye Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonası müsabakalarına hazırlanan Düzce Üniversitesi öğrencisi, yine önemli dereceler elde ederek ülkemizin ve üniversitesinin adını duyurmak istediğini ifade etti. Şampiyon sporcu Ekrem Ahmet Aksan, Bütün bu başarılarımı Doğan Spor Kulübü ve Milli Takım Antrenörü Aslan Doğan Hocama borçluyum. Kendisine ve beni destekleyen herkese çok teşekkür ediyorum dedi.

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2018, 06:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48