Düzce Üniversitesi Düzcelileri ağırladı

Düzce Üniversitesi Düzcelileri ağırladı

Düzce Üniversitesi Düzcelileri ağırladı

Eğitim-öğretim, bilimsel proje ve sürdürülebilir kalkınma alanlarında bölgeye önemli hizmetler sunan Düzce Üniversitesi, Açık Kampüs uygulamasıyla Düzcelileri Konuralp Kampüsünde ağırlayarak üniversite-şehir bütünleşmesi adına önemli bir sosyal faaliyeti daha hayata geçirdi.
Düzce halkının Düzce Üniversitesini daha iyi tanımasını sağlamak amacıyla her ayın son Çarşamba günü gerçekleştirilecek Açık Kampüs uygulamasının ilki gerçekleştirildi. Program kapsamında, saat 09.00 ve saat 13.00da iki grup şeklinde Anıtpark Meydanından Üniversiteye ait araçlarla Konuralp Kampüsüne gelen vatandaşlar, ilk olarak 15 Temmuz Demokrasi Meydanında Düzce Üniversitesi yetkilileri tarafından karşılandı.
Orman Fakültesi ile ziyaretlerine başlayan vatandaşlar, Orman Fakültesini gezerek bitki ve doldurulmuş hayvan örneklerini inceledi. Hemşirelik Beceri Laboratuvarı, Düzce Üniversitesi Kütüphanesi ve yeni Yemekhane binası ziyareti ile devam eden Açık Kampüs etkinliğinde, Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezine (DÜBİT) uğrayan ziyaretçiler, DÜBİTin sunduğu hizmetler hakkında bilgi sahibi oldu. DÜBİT uzmanları, Tarım Bakanlığı yeterlilik belgesine sahip Merkezin tarımsal amaçlı toprak, bitki ve sulama suyu analizlerini başarıyla yerine getirdiğini ifade etti.
DÜBİTten sonra Düzce Üniversitesi Yüzme Havuzu, Atatürk Eğitim ve Kültür Merkezi ile Düzce Teknoparkı ziyaret eden vatandaşlar, Düzce Üniversitesini daha yakından tanımak adına kendilerine bu fırsatı sağlayan Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakara ve Üniversite Yönetimine teşekkür ettiler. Ziyaretlerinin sonunda anı defterini de imzalayan Düzceliler, tarihe bir not düştü.
Şehir-üniversite bütünleşmesine ve güç birliği oluşmasına katkı sağlayan Açık Kampüs etkinliğine katılan vatandaşlara, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin tarafından Açık Kampüs Diploması takdim edildi. Vatandaşlar bu temsili diploma ile Fahri Düzce Üniversitesi Gönüllüsü oldu.

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2018, 09:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48