Gölyaka Sapağıda Jandarma ve Kızılay'dan şefkat eli

Gölyaka Sapağıda Jandarma ve Kızılay'dan şefkat eli

Gölyaka Sapağıda Jandarma ve Kızılay'dan şefkat eli

Düzce Gölyaka Sapağı mevkiinde otoban polislerince yakalanan ve 57 kişilik otobüste 157 kişinin olduğu mülteci operasyonu sonrasında sağlık durumları kötü olan mülteciler tedavi edildiler. Diğer yandan Gümüşova Spor Salonunda misafir edilen mültecilere jandarma ve Kızılay ekipleri tarafından yiyecek ve çeşitli hediyeler verildi.
Ağrıdan, İstanbula umut yolculuğunda olan 157 mülteci geçtiğimiz hafta otoban polislerince Gölyaka Sapağı mevkiinde yakalanmışlardı. Ardından jandarma ekiplerine teslime dilen mültecilerden 3nün durumu ağır olduğu için tedavi altına alındılar. Tedavileri yapılan mülteciler sağlıklarına kavuşurken, Gümüşova Spor Salonunda misafir edilmeye başladılar.
Mültecilerin zaman geçirmesi için Bayraktar Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri mülteci çocuklara kırtasiye ve giyecek yardımında bulundular.
Diğer yandan Kızılay ekipleri de mültecilerin yakalandıklarını duyar duymaz meyve suyu, su, yiyecek gibi yardımı Gümüşova Spor Salonunda gönderdiler. Mülteciler işlemlerinin ardından sınır dışı edilecekler.

haber

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2017, 10:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48