Leylekler caminin kubbesine yuva yaptı

DÜZCE’NİN YENİ TAŞKÖPRÜ KÖYÜNDE CAMİ KUBBESİNE YUVA KURAN LEYLEKLER, GÖRENLERİN İLGİSİNİ ÇEKİYOR. KÖY MUHTARI HÜSEYİN GÜR, KÖY CAMİSİNİN YAPILDIĞI GÜNDEN BERİ KUBBE KISMINA LEYLEKLERİN YUVA YAPTIĞINI BELİRTTİ.

Leylekler caminin kubbesine yuva yaptı

DÜZCE (İHA) – Düzce’nin Yeni Taşköprü köyünde cami kubbesine yuva kuran leylekler, görenlerin ilgisini çekiyor. Köy muhtarı Hüseyin Gür, köy camisinin yapıldığı günden beri kubbe kısmına leyleklerin yuva yaptığını belirtti.

Yaz aylarının geldiğinin habercisi olan leylekler, Düzce semalarında görülmeye başlandı. Düzce’nin Yeni Taşköprü Köyü’nde ise yıllardır köyün merkez camisinin tepesine leyleklerin yuva kurması görenlerin ilgisini çekiyor. Köy muhtarı Hüseyin Gür, köy camisinin yapıldığı günden beri kubbe kısmına leyleklerin yuva yaptığını ve leyleklerin köyün simgesi haline geldiğini söyledi. Cami yaptırılmadan önce leyleklerin köydeki ağaçlar üzerine yuva yaptığını anlatan Gür, "Her yıl köyümüze gelen leylekleri köy halkı olarak çok seviyoruz. Çünkü köyümüzün bir simgesi haline geldiler. Hır yıl ilk baharda köyümüze gelen leylekler, aynı yerde yuva yaptıkları için bu yuvayı bozmadık. Caminin kubbesine yuva yapan leylekler köye gelen misafirlerin de ilgisini çekiyor" dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2020, 11:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48