Tarihi evin restorasyonu için protokol imzalandı...

Tarihi evin restorasyonu için protokol imzalandı

Tarihi evin restorasyonu için protokol imzalandı...

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ve Düzce Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Nigar Demircan Çakar ilçede bulunan tarihi evin restorasyon protokolünü imzaladı.
Protokolün imzalanmasının ardından Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ve Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar basın açıklaması yaptı.
Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Göreve geldiğimiz günden beri özellikle tarihi merkezlerimiz, doğal sit, ekolojik sit, kentsel sit alanlarımızın restorasyonlarını yapma, sokak sağlıklaştırma dediğimiz cephe çalışmalarımızı yapma taahhüdümüz vardı. Bu anlamda birçok çalışmayı hayata geçirdik. Devam eden çalışmalarımız var, merkezde Ceneviz Kalemizde çalışma var ve Yukarı Mahallede biliyorsunuz birçok binanın restorasyonunu kuruldan onaylı yaptık. Bundan sonraki safhada bu restorasyonları yapma, özellikle Cumhuriyet caddemiz üzerinde bir binamız vardı onu kamulaştırmıştık. Bunu Valiliğimiz üzerinde yaparak, yeniden ayağa kaldırıyoruz. Bugünde bu imzaladığımız protokolle çok değerli büyüğümüz Şakir Yardımcının belediyemize belli şartlar öne sürerek bağışladığı bir binamız vardı. Üniversitemiz biliyorsunuz çevre ve sağlık alanında desteklenen 5 üniversite dalında ihtisaslaşma alanında ilan edildi. Bu alanda Akçakocada yapılacak çalışmalar merkez üssü olarak, kullanacak. Değerli büyüğümüz Şakir ağabeyimiz de seve seve üniversitemizin bu binanın restorasyonunu yapmak kaydıyla kullanabileceğini kabul ettiler. Ben öncelikle değerli büyüğümüz Şakir Yardımcıya ve üniversitemizin Rektörüne verdiği destekten dolayı çok teşekkür ediyorum dedi.
Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ise, Akçakoca Düzcenin çok nadide bir ilçesi. Tabi ki bu çerçevede Akçakocada yer alan tüm tarihi binaları kamulaştırarak hayata döndürülmesi ve hizmete açılması ve insanların eski günlerini yad edecek duruma gelmesi hakikatten bizler içinde mutluluk verici. Bu nedenle ben öncelikle bağış yapan aileye ve kıymetli Belediye Başkanımıza teşekkür etmek istiyorum diye konuştu.

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2018, 08:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48