İmam-Hatip Lisesi ihale yapım aşamasına geldi

Ereğli’deki okullara yeni atanan okul müdürleri Kdz Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay’ı makamında ziyaret etti. Kdz Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdür Numan Korkmazın da katıldığı ziyarette, Kaymakam Çay görevlerine yeni atanan okul müdürlerine yeni görevlerinde başarılar diledi.

İmam-Hatip Lisesi ihale yapım aşamasına geldiEreğli’deki okullara yeni atanan okul müdürleri Kdz Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay’ı makamında ziyaret etti. Kdz Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdür Numan Korkmazın da katıldığı ziyarette, Kaymakam Çay görevlerine yeni atanan okul müdürlerine yeni görevlerinde başarılar diledi.

Kaymakamlık Toplantı salonunda gerçekleştirilen ziyarette Konuşan Kaymakam Çay,yeni atanan okul müdürlerine görevlerine başarılarak dileyerek “Hayırlı uğurlu olsun. Sizden önceki görev almış arkadaşlarımıza da yapmış oldukları yapmış oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Bu bir görev değişimidir, bugün bu makamlar gelip geçicidir. Önemli olan bulunduğumuz makamda imkanlar ölçüsünde bir takım hizmetler yapmaktır. Biz her zaman sizin yanınızda destekçiniz. ‘’dedi.

“İMAM-HATİP LİSESİ İHALE YAPIM AŞAMASINA GELDİ”

İlçede 2 okul hariç diğerlerinin Doğalgaza dönüştürüldüğünü ve İmam-Hatip Lisesinin ihale yapım aşamasına geldiğini İfade eden Kaymakam Çay, Fiziki mekânların çok önemli olduğunu belirterek konuşmasını şu şekilde sürdürdü; İmam Hatip lisesi ihale yapım aşamasına geldi, Ziraii donatım kurumunun bulunduğu binaya da eski çıraklık okulu, mesleki eğitim okulu yapılacaktır, bununla ilgili bütün hazırlıklar yapıldı, bir an önce faaliyete geçecektir. Buradaki hayırsever vatandaşlarımızın bilindiği üzere, şuanda Fen lisesi inşaatı devam etmektedir. Biz birlik olarak ihalemizi yaptık inşallah Pazartesi günü yarıyıl tatilinden sonra yeni dönemde yeni binasında başlayacaktır. Ondan sonra ki aşamamız oradaki spor salonunun yapılması ve lojmanların yapılmasıdır. Bunun yanında bir hayırsever vatandaşımız tarafından spor lisesi yapılacaktır ve bunun yanında yine devlet vatandaş iş birliği ile bir hayırsever vatandaşlarımız tarafından Turizm meslek lisesi yapılacaktır. Ayrıca yukarıdaki denizcilik lisemizi aşağıya kaydıracağız. Devlet Demir Yollarından alınan yere Eğitim Vadisi adını verdik, amacımız orada bütün okulları toplamaktır.

AMACIMIZ 2017 YILINDA NORMAL ÖĞRETİME GEÇMEK

‘Şuanda okullarımızda en büyük sıkıntımız çift öğretim şuan hala devam etmektedir, amacımız 2017 yılında bu destekler devam ettiği sürece 2017 yılında normal öğretime geçerek sınıflardaki mevcut sayı 20 ile 25 kişi olacaktır. Bunun hazırlıkları alt yapısı oluşturuldu.’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2015, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48