Tercih danışmanlığı kuruldu

Tercih danışmanlığı kuruldu

Tercih danışmanlığı kuruldu
Alaplı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, YGS-LYS ve TEOG sınavları için tercih danışmanlığı komisyonları oluşturulduğunu bildirdi.
Alaplı İlçe Milli Eğitim Müdürü Arife Çevik, 8. Sınıf Ortak Sınavları ve Yükseköğretime Geçiş Sınavları (YGS-LYS) için tercih dönemi süresince hizmet verilmesi amacıyla, Tercih Danışmanlığı Komisyonları oluşturulduğunu söyledi.
Komisyonların Bakanlık emriyle kurulduğunu ifade eden Çevik, şöyle dedi:
İlçemizde öğrencilerin Ortak Sınavlar (TEOG) ve Yükseköğretim Geçiş Sınavları (YGS-LYS) sınavlarında doğru tercih yapabilmelerine yardımcı olmak amacıyla Alaplı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından,TEOG sınavları için Ahmet Zeki Atalay Ortaokulu, Yüksek Öğretim Geçiş sınavları (YGS-LYS) için İMKB Anadolu Lisesinde tercih danışmanlığı büroları kurulmuştur.Bu konuda rehberlik hizmeti almak isteyen öğrencilerimiz ilgili bürolara başvurabilirler. Komisyonlarımız mesai saatlerinde öğrencilerimize tercih danışmanlığı hizmeti verecektir. Öğrencilerimiz geleceklerini tercih edecekler, doğru tercih mutlu ve başarılı bir gelecektir. Tüm öğrenci ve velilerimizi doğru tercih için tercih danışmanlığı hizmetinden yararlanmaya davet ediyorum.
Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2016, 13:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48