114 TEMİZLİK PERSONELİ İLE İLGİLİ ENDİŞELERİNİ DİLE GETİRDİ!

DEVA Partisi Zonguldak İl Başkanı Fatih Keleş, Milli Eğitim bünyesindeki okullarda görevlendirilmek üzere TYP kapsamında işe alınacak 114 temizlik personeliyle ilgili endişelerini dile getirdi.

114 TEMİZLİK PERSONELİ İLE İLGİLİ  ENDİŞELERİNİ DİLE GETİRDİ!

DEVA Partisi Zonguldak İl Başkanı Fatih Keleş, Milli Eğitim bünyesindeki okullarda görevlendirilmek üzere TYP kapsamında işe alınacak 114 temizlik personeliyle ilgili endişelerini dile getirerek okullardaki hijyen şartlarına ve temizlik hususunda yaşananlara  İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan’ın  kayıtsız kalmamasını talep etti.

İşte Fatih Keleş’in o açıklaması:

“Milli eğitime bağlı okullara TYP ile birlikte 114 temizlik görevlisi işe alınacak. Bu işçiler umarız bir partinin ilçe başkanlığı sekreteryasında üye olmak kaydıyla değil,  ihtiyaç sahibi olan insanlarımız göz önüne alınarak seçilir.

Pandemi süreci halen bitmemiştir. Okullarımızda hijyen şartları eksiksiz bir şekilde yerine getirilmelidir. Bu sebeple bu işçi alımları belki de fazlasıyla yapılmalıdır.

Burdan milli eğitim müdürlüğüne sormak istiyoruz. İhtiyaç elbette var, peki dönemi yarılayana kadar ne yapıyordunuz.

Birçok veli okulların hijyen şartlarından memnun değil. Memnun olmayan veliler bu durumun düzeltilmesini talep ediyor fakat çözüm yine böylesine zorlu ekonomik şartlarda velilerden para talep edilmesine yol açıyor.  Velilerden para isteniyor, hatta bazı okullarda ya veliler temizlesin yoksa parasını temin etsin diyen memurlar var.

Öğrenci okutmanın maliyeti fazla, birde milli eğitim masraf çıkartıyor. Bu vatandaşın sırtından düşün. Okulların temiz olması ve eğitim şartlarının ücretsiz bir halde gerçekleşmesi gerektiğini milli eğitim müdürümüz de bilmektedir diye düşünüyoruz.

Milli eğitim müdürünün böyle bir duruma kayıtsız kalmaması, üzerine düşüne yapması gerekir. Göreve davet ediyoruz.”

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48