AK PARTİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI.

AK PARTİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI.

Dedeman Otel’deki toplantıya eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti İl Başkanı Muammer Avcı, İlçe Başkanı Mükerrem Ayçiçek, belediye başkanları ve partililer katıldı.

Avcı: 100 yıldır ülkemizin kalkınmasına lokomotif olmuş bir şehir
AK Parti İl Başkanı Muammer Avcı, açılış konuşmasında, Zonguldak’ın Cumhuriyetin ilk vilayeti olarak emeğin ve alın terinin başkenti olduğunu söyledi. Zonguldak’ın, 100 yıldır ülke kalkınmasında lokomotif olduğunu dile getiren Avcı, “kömür, demir çeliği ve şimdi de doğalgazı ile emeğin alın teri ve doğalgazın başkenti. Geçen 80 yılda ilimiz 40-45 bin işçi istihdam gerçekleştirildi. Geçen sene de 5 bin madenci şehidi olan Zonguldak. Geçen 80 yılda böylesine katma değer sağlamış il 14 km bölünmüş yol yapılmış. Zonguldak’a 6 tane tünel görülmüş. 18 yılda 26 adet karayolu tüneli var. 2 yıl içerisinde tünel sayımız 42 adete yükselecek. 16 tünelin ihaleyi devam ediyor.”

Alan: Hemşirelerimizin hasret kaldığı hizmetleri gerçekleştirmeye çalışıyoruz
Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan da,  590 bin nüfusu olan şehirde seçmen sayısının 90 bin kişi olduğunu hatırlattı konuşmasında, “enerjinin başkenti olma yolunda emin adımlarla yürüyoruz. Hayallerimizi ve hedeflerimiz şekillendirdiğimiz yeni Zonguldak için yol çizdik. Hemşirelerimizin hasret kaldığı hizmetleri gerçekleştirmek için gayret gösteriyoruz” dedi.

Özhaseki: Cumhurbaşkanımız Diyarbakır programını iptal edip Zonguldak’a geliyor
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ise Bartın’da meydana gelen maden faciasından dolayı üzüntü içinde olduklarını kaydederek şunları söyledi:
“Buraya gelirken çok büyük keyifle gelmeyi düşündük. Çünkü ilkokul kitaplarında okuduklarımızdan Karaelmas Uzunmehmet hep bizim hikayelerimizdeydi. Beler yapabiliriz Ankara’da hangi projeleri takip edeceğiz onları konuşacağız. Milletvekillerimizin sahip çıkmasıyla yapıldı. İhtiyaçlar bitmiyor. Daha geniş şeyler bekleniyor. Akşam aldığımız haber bizi üzüntüye boğuldu. Bizim elimizden birşey gelmiyor. Ölen kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Yattıkları yer nur olsun. Cumhurbaşkanımız Her gittiğinde orada Türk insanını en tüzel şekilde temsil ediyor. Akşam konuştuğumda sesi çok kötüydü. Birazdan hareket ediyor. Amasramıza gelecek. Hareket edecek. Diyarbakır programını da iptal etti. Böyle olunca hepimizin üzülmemesini mümkün değil. Şehit olduklarına inanıyorum.
Burada bulunma amacımız istişare. Belediyeciliğin bir okulu yok. Valiler, komutanlar, belediye başkanı olunca halkın temsilcisidir. Bu güzel bir hasret. Belediyeciliği bilmek esas.Biz Ak Parti olarak seçilen arkadaşlarımıza eğitim kamplarımıza çağırıyoruz. Sonra bütün belediye başkanlarımızı ziyaret ediyoruz. Birincisi şehirlerin hayatı çok uzun. Şehirlerin ömrü devletlerden daha uzun. 12, 13 bin yıllık şehitler var. Şehir hayatı çok uzun. İnsan ilişkisi orada gelişir. Medeniyet hoşgörü orada gelişir. Terbiyeden geçer. Şehirler canlı organizmalar. Onlarda aynı bir çocuk gibi bakım istiyor. Üzerine titremek istiyor. İnsan hayatına benziyor. İyi zamanları kötü zamanları da oluyor. Devletler arası bir rekabet var.
Şehirler arası rekabet var. Belediye başkanlarımız zamanın ruhunu okuyup gayret ederse şehirleri bir adım ileriye getiriyorlar. Şehirlerin kalkınmasında temel prensip şehirlerin geleceği yerel yönetimlerin ufukları ile doğru orantılıdır. Ak Parti olarak genel ve yerel de hizmetin eser siyaseti öncülediğimizi bilmenizi isteriz. 20 yıldır iktidardayız. Dünyada bir örneği yok. Bu ülkede sessiz bir devrim yaşandı.  Bazen muhalif cenaplar şunu söylüyorlar. 80 yıllık iktidarlar onlar devletin parasını kullanmadılar mı? En iyi Hizmetleri yapıyoruz. Ama biz iddialı olduğumuzu belirtmek için söylüyoruz. Barajlar 5’e katlamış. Eğitimde okul öncesi 11’den 14’e çıkarıldığında basın toplantısı yapmışlardı şimdi yüzde 95’e çıkartıldı. En büyük bütçe milli eğitime aktarılıyor. Üniversite sayımız üçe katlamış. Savunma sanayinde projelerinde şuanda 75 milyon dolar. Şimdi savaşta kullandığımız yerli ürün 80’leri geçiyor.”

Ardından Zonguldak Belediyesinin yapmış olduğu yatırımlar sinevizyon gösterisiyle izlendi. Program hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından son buldu.

Gündem

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sadettin
Sadettin - 1 yıl Önce

Şu hale bakarmısın 41 şehidimiz varken evlere ateş düşmüşken bunlar neyin peşindeler.

SIRADAKİ HABER