AKP YÖNETİCİLERİ SAÇMALIYOR

AKP YÖNETİCİLERİ SAÇMALIYOR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığınca düzenlenen Danışma Kurulu Toplantısı Alaborina'da gerçekleşti.

CHP İl Başkanı Murat Pulat burada yaptığı konuşmada, ülkenin zor bir süreçten geçtiğini belirterek, milletin zamlar ve hayat pahalılığı altında ezildiğini, AKP hükümetinin ise halkın gündeminden kopuk olduğunu, devletin organlarını yönetmeyi başaramayarak ve ülkeyi kaosa sürüklediğini savundu.

Asgari ücretliye, emekliye, çalışan maaşlarına yapılan zamların ise aynı ay içinde eridiğine dikkat çeken Pulat, şunları kaydetti:

VATANDAŞIN DAYANACAK GÜCÜ KALMADI

“Vatandaş, kullanmak zorunda olduğu doğalgaz, elektrik, gıda ve iğneden ipliğe her şeye yapılan zamlarla perişan olmaktadır. En son çıkardıkları sansür yasası ile basın yayın kuruluşları ve sosyal medyayı zapturapt altına almak istemektedirler. Sürekli faiz indiriminin kime neye yaradığı belli değilken, ortalama ücret neredeyse açlık sınırına dayanmışken,  Hazine garantili müteahhitler ve beşli çete ülke ekonomisini bitirirken vatandaşın artık dayanacak gücü kalmamıştır.

ÖĞRENCİNİN DURUMU İÇLER ACISIYKEN!..

Amacı çiftçiye destek olmak olan Ziraat Bankası, iş adamının birine 750 milyon dolar kredi vererek  medya patronu olmasını sağlıyor, çiftçimizi ve tarımı ölüme mahkum ediyor.

Üniversite sınavlarını kazanan 105 bin 772 öğrenci, barınma, kira, beslenme, öğrenim gideri ve bazı vakıf üniversitelerindeki yüksek zamlar nedeniyle kayıt yaptırmadı veya yaptıramadı. Öğrencilerimizin durumu içler acısıyken iktidar togg diye yerli ve milli bir araç yapmanın sevincini yaşamamızı istiyor.

AKP YÖNETİCİLERİ SAÇMALIYOR

Ülkemizi ekonomik anlamda bitiren, enflasyon altında vatandaşı perişan eden, Türk lirasını değersizleştirme ve itibarsızlaştırma anlamında başarılı olan AKP yönetenleri , bu konuda yaptıkları açıklamalarda şu kadar yılı saymazsak, bu kadar  günü saymazsak gibi anlamsız söylemlerle saçmalamaktadırlar. Sandık önümüze geldiğinde bizler de onların ülkemize yaşattığı basiretsiz 20 yılı saymayarak tarihin karanlık sayfalarına gömeceğiz.

YERLİ VE MİLLİ SÖYLEMİ ALDATMACADIR

2002 yılında iktidara gelen AKP’nin Türkiye Taş Kömürünü bitirmek, dolayısıyla Zonguldak’a ceza kesmek adına yaptığı uygulamalar ve aldığı kararlar, hükümetler değişse de aynı mantıkla devam ettiriliyor.  Buradan açıkça söylüyorum; TTK’da işçi açıklarının giderilmesine yönelik acil bir çalışma yapılmadığı takdirde, bırakınız üretim yapmayı, yer altındaki galerileri ayakta tutabilecek iş gücü bulunmakta bile zorluk yaşanacaktır. Bu durum ciddi iş güvenliği riskleri yaratacağı gibi ocakların kendiliğinden kapanmasına da yol açacaktır. TTK’nin içine düşürüldüğü bu acıklı hal, AKP iktidarının enerji ve maden sektöründeki yerli ve milli söyleminin bir aldatmacadan ibaret olduğunu göstermektedir. Zonguldak ve Türkiye açısından çok büyük bir öneme sahip olan TTK’nın acilen üretim odaklı olarak yeniden yapılandırılması ve 14 Bin norm kadro esas alınarak işçi açıkları kapatılmalıdır. Ancak o zaman ülkemizin ihtiyaç duyduğu taşkömürünü karşılamak için adım atılmış olacaktır.

KILIÇDAROĞLU’NUN TECRÜBELERİNDEN DERS ÇIKARMALIDIR

Ülkeyi ne içeride ne dışarıda yönetebilme ve temsil etme becerisinden yoksun iktidarın başı, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun ülke yönetimi, adalet, ekonomik öngörü ve devleti yönetebilme tecrübelerinden faydalanarak devlet yönetmek adına dersler çıkarmalıdır. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde kurulan millet ittifakı bunun ilk meyvesini 2019 yerel seçimlerde almış, bu ittifak şimdi altı parti ile birlikte daha da güçlenerek yoluna devam etmektedir. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun gösterdiği tevazu ve birleştirici güç olabilme kararlılığını bizlerde üye veya yönetici ayrımı olmadan tüzük ve yönetmeliklerde yazdığı gibi üyelik görevlerimizi yerine getirmeliyiz. Geliyor Gelmekte Olan!”

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER