Kaymakam Mehmet Yapıcı, “ 7 Kasım Sarıkamış Deniz Şehitlerini Anma Günü ” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kaymakam Mehmet Yapıcı,  “ 7 Kasım Sarıkamış Deniz Şehitlerini Anma Günü ” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı,  “ 7 Kasım Sarıkamış Deniz Şehitlerini Anma Günü ” dolayısıyla yayımladığı mesajında; Ağır kış şartlarında şehadet mertebesine ulaşan on binlerce Mehmetçiğimizin yanı sıra onlara kışlık giysi, erzak ve mühimmat yetiştirmek için yola çıkan ve İlçemiz açıklarında batırılan Bezm-i Alem, Bahr-i Ahmer ve Mithat Paşa gemilerimizin fedakar personeli de Sarıkamış'ın Deniz Şehitleri olarak tarihimizdeki mümtaz yerlerini aldıklarının altını çizdi.

Kaymakam Yapıcı mesajında ayrıca şu görüşlere  yer verdi;

 “1914'te Sarıkamış'ta şehit olan 90 bin askerimize, savaş esnasında kışlık üniforma, erzak, mühimmat yollamak için destek malzemeleri taşıyan "Bezm-i Alem", "Bahr-i Ahmer" ve "Mithat Paşa" isimli sivil yük gemileri, düşman gemileri tarafından İlçemiz denizi açıklarında 7 Kasım 1914'te batırılmıştır.

 Ağır kış şartlarında şehadet mertebesine ulaşan on binlerce Mehmetçiğimizin yanı sıra onlara kışlık giysi, erzak ve mühimmat yetiştirmek için yola çıkan ve İlçemiz açıklarında batırılan Bezm-i Alem, Bahr-i Ahmer ve Mithat Paşa gemilerimizin fedakar personeli de Sarıkamış'ın Deniz Şehitleri olarak tarihimizdeki mümtaz yerlerini almıştı.

 Yapmış oldukları fedakârlıklar ve kahramanlıklar ilelebet hafızalarımızda yer alacak ve unutulmayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, Sarıkamış şehitleri başta olmak üzere canlarını bayraklaşan vatan toprakları uğruna feda eden bütün aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi anıyor, kahraman gazilerimize, şehit ve gazilerimizin kıymetli ailelerine saygı ve şükranlarımı sunuyorum." dedi

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER