"Arsayla bağım yok"

Zonguldak Belediye Meclisi Üyesi, CHP Grup Başkanvekili ve İmar Komisyonu Başkanı Mehmet İzzet Türkçelik, kendisine ait olduğu belirtilen 61 ada 7 parseldeki taşınmazla hiçbir ilgisinin olmadığını ve Türkçelik’lerin bu arsayla hiçbir ortaklık bağı bulunmadığını açıkladı.

"Arsayla bağım yok"

  Zonguldak Belediyesi Encümen Salonu’nda basın toplantısı düzenleyen İzzet Türkçelik, şunları söyledi:

 “Şahsıma yönelik karalama ve itibarsızlaştırma kampanyasının bir ayağı olan yalan haberlerin şahsıma yakıştırılmak istenmesinden büyük üzüntü duyduğumu ifade etmek istiyorum. Şahsımla ilgili çıkan yalan haberde bana ait olduğu ifade edilen 61 ada 7 parseldeki taşınmazla hiçbir ilgimin olmadığını, sizlere Tapu Müdürlüğü’nden almış olduğum kayıtla ispat ediyorum. Benim şahsımın ve Türkçelik’lerin bu arsayla hiçbir ortaklık bağı ve mülkiyet sahipliği yoktur.

Yine 61 ada 7 parselin Kurul Alanı içinde olduğunu bunun için uğraştığımı söylüyorlar. Bu da yalandır. Bu arsa kuruldan etkilenen kısıtlı bölge içinde bulunan bir arsa değildir. Bununda belgesini sizlere taktim ediyorum. Benim uğraşlarım sonucunda 4 kat fazla hak sahibi olunacağı konusunda iddia edenler şunu bilmeliler ki, mimarı proje ve bina yüksekliğiyle ilgili tüm kararları Kültür Varlıkları Korumu Kurulu tarafından verildiğini bilmelerine rağmen, ısrarla yalan ve lekeleme kampanyalarına devam ediyorlar. Ne benim ne de İmar Komisyonu’nun kat verme ya da kazandırma gibi bir lüksü yoktur ve olamaz. ‘Çamur at izi kalsın’ çabalarının ne beni, ne de görev yapan tüm arkadaşları yıldırmayacağını, doğruluktan ve yasal çerçeveden ödün vermeyeceğimizi bir kez daha ifade etmek istiyorum. Yine benim özellikle kurulun plan notları ile ilgili değiştirilmesi gibi bir talebim olduğu ima ediliyor. Ben ve Komisyondaki arkadaşlarımın Kurul notları ile ilgili düşünceleri çok nettir. Kurulla ilgili çekme mesafesinin kaldırılması yönündeki talebe şiddetle karşıyız. Bizim görev süremiz içerisinde hiçbir çekme mesafesi kaldırılmayacaktır. Çok net ifade ediyorum. Bugünkü yönetmelikler ne diyorsa onların hükümleri yönünde çalışacağız. Şeffaflıktan bahsedenlere ifade etmek istiyorum. Bu kadar halkla iç içe kararlar alabilen tüm sivil toplum örgütleriyle, meslek odalarıyla, kamu kurumlarıyla, Meclis Üyelerinin katılımıyla herkesin gözü önünde karar alabilen bir İmar Komisyonu’nu sizlere sunmaktan onur duyuyorum.

Biz katılıma önem veren ve bu zamana kadar hiç olmamış bir şekilde şeffaf olan İmar Komisyonumuzla Zonguldak’tan kaçan yerleşim alanlarının tekrar Zonguldak hudutları içinde cazibe yaşam merkezleri haline getirebilmek için daha fazla yeşil alan her daireye bir otopark, peyzajı tamamlanmış, halkımızın huzur içinde sosyal tesislerinden yararlanabileceği bir yapılanmanın çalışmalarını 2,5 aydır tüm katmanlarıyla tartışarak olgunlaştırma ve Zonguldak halkının beğenisine sunmak için çalışıyoruz. Bu tür yalan ve yıldırma politikaları Zonguldak sevdamızı durduramayacaktır.

Böylesine önemli görevleri üstlenmiş olan komisyonumuza yapılan haksızlıklar karşısında bende, ‘Allah’tan korkun, biraz vicdanlı olun’ demekten başka bir söz bulamıyorum.

Güçlü bir Zonguldak için iktidarı ve muhalefetiyle bir bütün olarak çalışmamız gerektiği inancıyla kamuoyunu bilgilendiriyorum ve saygılarımı sunuyorum.”

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2017, 10:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER