BAŞKAN HABİBOĞLU ESNAFLIK ARTIK ZORA GİRDİ.

BAŞKAN HABİBOĞLU ESNAFLIK ARTIK ZORA GİRDİ.

Zonguldak Bakkallar Tekel Bayileri ve Kantinciler Esnaf Odası Başkanı Kadir Habiboğlu son dönemde tüketim maddelerine gelen zamları değerlendirdi. Habiboğlu, kooperatif market görüşmeleri için Ankara’dan birinin geldiğini ve gerekli başvuruları yaptıklarını söyledi. Öte yandan marketlere gelen zamları eleştirerek fırsatçılara ateş püskürdü.

Habiboğlu’nun açıklamaları şu şekilde;

“Ankara’dan bir ekip geçen hafta içinde geldi burada sistemden başvuranlar veya bize başvuru yapan arkadaşlarımızı biz Ankara’dan gelen ekibe bildirdik. Onlar gerekli görüşmeler yapıyorlar görüşmeleri sonucunda inşallah nihai sonuca ulaşılır. Gelen arkadaş mesela Karabük, Bartın‘a uğradı buraya geldi oralarda bu işe fazla rağbet olmadığını söyledi. Çünkü sonuçta bu ekonomiye dayanıyor yani 144 çeşit ürün var evdeki başlı mamullere, kullanılan ürünlere her gün biliyorsunuz zam geliyo,r bunları almak belli bir maliyet istiyor. Hükümetimiz buna belli bir kolaylık verecek bir kredi kullandıracak. Fakat şu anda milletin alım gücü gerçekten bugüne kadarki yaşantımda ilk defa bu kadar düşük olarak görüyorum.

Bir de fırsatçılar da devrede.  Her şeye zam var yani söylemeye gerek yok, şu anda depremden sonra  fırsatçılar artık devreye girdiler. Akıl almaz zamlar var, her hafta aklımıza ne geliyorsa zam var. Esnaflık da zora girdi. Kooperatif bakkal işi de yani bilmiyorum İnşallah hayırlı olur. Genelleme yapıyorum sadece bizim grupla ilgili konuşmuyorum. Görüyorsunuz işte depremin olduğu gün sabah kıymaya, ete 60 TL 70 TL zam geldi. Ne oldu ya ne oldu birden? Her gün her şeye zam var yani fazla bir talep olacağını sanmıyorum.

Bu işe talep olmayınca sen istediğin İnşallah ileriki zamanlarda zaten hükümetimizin durumu da ortada, bir sürü yıkılan yerler var şimdi öncelikle işler oralarda.  11 tane kentimiz biliyorsunuz büyük afet geçirdi. Öncelik orada olmak zorunda buralar artık sanıyorum birkaç ay sonra inşallah olacak. Aylardan beri bekliyoruz bu yapılandırmayı SSK vergi yapılanmalarını hala çıkmadı. Arkadaşlarla bir an önce bunun çıkmasını Talep ediyoruz inşallah bunu çıkarırlar. Millet bunu gerçekten bekliyor herkes bunu bekliyor” dedi.

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER