BBP LİDERİ DESTİCİ“HALKIN İÇİNDEYİZ; HALKI BİLİYORUZ”

BBP LİDERİ DESTİCİ“HALKIN İÇİNDEYİZ; HALKI BİLİYORUZ”

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Cumhur ittifakının fikren, zihnen karşısında oldukları için, ya da yurt dışındaki patronları istediği için, maalesef sanki kendileri de fakrü zaruret içindeymiş gibi algı oluşturmaya çalışıyorlar. Biz bunun farkındayız. Biz gerçeği biliyoruz. Biz halkın içindeyiz, biz cumhurun ta kendisiyiz ve cumhurun içindeyiz.  Halkın içindeyiz. Halkı biliyoruz, halkın ne çektiğini de biliyoruz,” dedi.

BBP Karadeniz Ereğli 1. Olağan Kongresi, Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’de Genel Başkan Mustafa Destici’nin katılımıyla gerçekleştirildi.

Kongrede saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından, Hafız Umut Çetin tarafından Kur’an tilaveti gerçekleştirildi. 

Kongre divanı, BBP Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı  Tevfik Eren başkanlığında oluşturuldu. Gündem gereği faaliyet raporu ve mali rapor okunarak oybirliğiyle ibra edildi.

Kongrede BBP Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Yusuf Karaoğlu ve Merkez Yürütme Kurulu Üyesi ve Önceki Dönem Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Uysal birer selamlama konuşması gerçekleştirdi.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, konuşmasına Babalar Günü’nü kutlayarak başladı. YKS sınavına giren öğrencilerin, arzu ettikleri bölüme yerleşmesini dilediğini belirten Destici, şöyle devam etti:

“Türkiye’de iyi bir üniversite okumuşsanız, yabancı diliniz de varsa, zaten dünya öyle bir küreselleşmiş ki, dünyanın neresinden başvurursanız başvurun, internet ortamında sizi davet edip görüşüyor. Üniversiteler de öyle, dünyanın neresinden başvurursanız başvurun, sizi davet ediyor ve görüşüyor, şartlarınız uygunsa kabul ediyor. Ama şu gerçek değişmiyor. Bizim öğrencilerimizin yüzde doksanından fazlası, hatta doksanbeşi diyebiliriz, Türkiye’de okuyor, Türkiye’de çalışıyor;  yine bizim gençlerimizin tamamına yakını, bölücüler ve terör örgütlerine kurban edilenler haricinde devletinin varlığını, ülkesinin bütünlüğünü, milletinin istiklal ve istikbalini öne koyarak hareket ediyor. Gençlerimizin bu tavrı bazı siyasetçilere örnek olmalı.”

Destici,  hala yapılması gereken işler olduğunu ifade ederek, dünyadaki ekonomik kriz ve pandeminin yarattığı işsizliğin atlatılacağını söyledi.

“ÖĞRENCİ KREDİLERİNDE FAİZ VE ENFLASYON FARKI SİLİNSİN”

Her şehirde üniversite olduğunu, yurt barınma konularının her eğitim yılında gündeme geldiğini söyleyen Destici, Ankara ve İstanbul ile birkaç büyükşehir dışında barınma sorununun çözüldüğünü dile getirerek  üniversite öğrencilerine ev hizmet verilmesi için altyapının hazırlanması gerektiğini ifade etti.

Destici, “Üniversitede okuyan tüm öğrencilerimiz, kim isterse tamamına kredi veriliyor. Bu krediler şu anda gerçekten bir öğrencinin ihtiyaçlarını, Ereğli gibi bir yerdeyse icabında tamamını karşılıyor. Ankara-İstanbul gibi bir yerde yarısını karşılıyor. Bayağı ciddi oranlar ve ciddi rakamlar. Bunun geri ödemesi var.  Geri ödemede hemen öğrencinin tepesine binilmiyor. İki sene müsaade ediliyor, işe girmesi bekleniyor. İşe girenler için bile iki sene sonra takibat başlıyor. Burada enflasyon farkı işletiliyor. Ama özellikle pandemiyle birlikte enflasyon çok yükseldi. Faiz ondört, faiz yetmiş. Bu kredi kullanan öğrencilerimizin aleyhine bir durum. Biz BBP olarak diyoruz ki bu geri ödemelerde faiz de enflasyon da silinsin, sadece anapara on yıl eşit takside bölünerek bu kolaylık sağlansın. İnşallah bu konuda çalışma yürütülüyor, yakın zamanda bunun açıklanacağını düşünüyorum.”

“HALKIN İÇİNDEYİZ, HALKI BİLİYORUZ.”

Ekonomik krizde zengin kesimin varlıklarına varlık kattığını, bu kişilerin krizlerden etkilenmediğini savunan BBP Genel Başkanı şöyle devam etti:

“Baktığınız zaman televizyonlarda konuşanların tamamının tuzu kuru. Milletvekilleri, iş çevreleri milletin ne yaşadığını bilmiyor, ya siyaseten konuşuyorlar. Ya da mevcut iktidara ve bu ittifakın oluşumunu sağlayan Cumhur ittifakının fikren, zihnen karşısında oldukları için, ya da yurt dışındaki patronları istediği için, maalesef sanki kendileri de fakrü zaruret içindeymiş gibi algı oluşturmaya çalışıyorlar. Biz bunun farkındayız. Biz gerçeği biliyoruz. Biz halkın içindeyiz, biz cumhurun ta kendisiyiz ve cumhurun içindeyiz.  Halkın içindeyiz. Halkı biliyoruz, halkın ne çektiğini de biliyoruz. Bu süreçte bir krema tabakası var, bir de sıkıntı içinde olanlar var. Kim bunlar, asgari ücretliler, ikibin beşyüz, üç bin lira alan emekliler, kim bunlar, küçük esnaf, kim bunlar küçük çiftçimiz, kim bunlar EYT’liler, kim bunlar, işsizler. İşte bizim en fazla el uzatmamız gereken onlar.  

İşte hem yılbaşında, hem önümüzdeki temmuz ayında bu saydığım kesimlerle ilgili, yılbaşında yapıldı, önümüzdeki temmuz ayında da ciddi iyileştirmeler yapılacak. Bir kere hiçbir kesimimiz, çalışan hiçbir vatandaşımız enflasyona ezdirilmeyecek ve ezdirilmemeli. Asgari ücretliye yılbaşında yüzde elli verildi, enflasyon yüzde otuz açıklandı. Bugün enflasyon yetmiş. Elbette ki en az bu yüzde yirmi fark verilmelidir ve inşallah verilecektir. Emeklilerimizle ilgili bir iyileştirme yapıldı. Yeterli mi yetmez. Bunlarla ilgili de bir iyileştirme yapılmalı, bunun üstüne de enflasyon farkı verilmelidir.”

ÇİFTÇİYİ RAHATLATMAK İÇİN ÜÇ ŞEY…

Destici, EYT’liler ile ilgili olarak da kendisinin de üç yıl emeklilikte yaşa takıldığını, bu yüzden bu kişilerin durumunu bildiğini ifade ederek, “İnşallah bununla ilgili de hükümetimizin çalışmaları sürüyor, 2023 yılbaşında da bununla ilgili müjdeli haberler alacağımıza inanıyorum” dedi.

BBP Genel Başkanı Destici, “Çiftçinin üretmek için kullandığı akaryakıtın çiftçiye ucuz verilmesini söylüyoruz. Gübre desteği, tohum desteği arttırılsın. Bu üçü yapıldığı zaman çifçimiz rahatlar. Su da kullandı, elektrik bir maliyettir ama zaten sulu tarım yapan kıraç tarım yapandan birkaç kat daha fazla ürün almaktadır” diye konuştu.

”CANIMIZI YAKANIN CANINI YAKMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Terörle mücadele konusunda da görüşlerini anlatan BBP Lideri, “Ülkemiz devletimiz, hükümetimiz, dış politikada, cumhuriyet tarihine baktığımız zaman en bağımsız duruşlarını sergilediği yıllardan geçiyoruz. ABD’ye, AB’Ye, Rusya’ya, Çin’e rağmen, kurtuluş savaşında yedi düvele karşı verilen mücadele devam ediyor” ifadelerini kullandı. 

Destici, muhalefet partilerini de eleştirerek, “Masanın üstünde gözükmese de masanın altında olan, resmi olarak ittifakta olmayan, PKK’nın uzantısı HDP var. Ona bile gerek yok, CHP içinde HDP düşüncesinde olan sözcüler var: Gelirken okudum, bir CHP milletvekili, elime yetki geçerse SİHA’ların üretimine son vereceğim diyor. Neden söylüyor, çünkü her gün SİHA’lar teröristlerin canına okuyor, belli ki onun da canı yanıyor. Yani SİHA’lar PKK inlerini vurdukça, PKK’lıların elebaşlarını vurdukça sadece PKK’lıların canı yanmıyormuş, bazı CHP milletvekillerinin de canı yanıyormuş. Ne kadar yanarsa yansın, canımızı yakanın canını yakmaya devam edeceğiz” dedi.

YUSUF KARAOĞLU İLE DEVAM...

Konuşmaların ardından, Şehit Madenci Aileleri Derneği Yönetimi, Destici’ye hediyeler sundu. AK Parti İl Başkanlığı’nca kabartma tablo armağan edildi. Yeni üyelere yönelik rozet takma töreni düzenlendi.

Kongreye tek listeyle giden mevcut başkan Yusuf Karaoğlu, yapılan seçimlerle yeni dönemde de Karadeniz Ereğli İlçe Başkanlığı görevine getirildi.

Kongreye Büyük Birlik Partisi Genel Merkez yöneticileri yanında, AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mehmet Fatih Çakır, CHP İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul, MHP İlçe Başkanı Rahman Demirtürk,  çeşitli siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu yöneticileri, İl Genel Meclisi üyeleri ve çok sayıda partili topluluğu katıldı.

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER