ÇATISI ÇÖKTÜ YAŞAM MÜCADELESİ VERİYOR

Zonguldak'ta evinde tek yaşayan 60 yaşındaki Fatma Türkmen, kar biriken çatısının çökmesiyle zor zamanlar geçirdi. Türkmen, çatısının çökmesinin ardından yaşam mücadelesi veriyor.

ÇATISI ÇÖKTÜ YAŞAM MÜCADELESİ VERİYOR

Karaelmas Mahallesi Alsancak Caddesi'nde tek başına yaşayan 60 yaşındaki Fatma Türkmen'in geçen Ocak ayında kar biriken çatısı büyük bir gürültüyle çöktü. Telaşla deprem olduğunu sanıp balkona koşan yaşlı kadın, komşularının çatının çöktüğünü söylemesi üzerine büyük bir şok yaşadı.

Gözyaşlarıyla yaşadıklarını anlatan Türkmen, "Eşim 6 yıl önce kalp krizinden öldü. Buradan çocuklarımla İstanbul'a gittim. Orada kiracıydım. Kızım vardı yanımda. O da evlendi. Her sene kredi çektim ev sahibine mecburiyetten seneden seneye kirayı ödüyordum. 3 bin 500 lira maaşım var. Ama yarısı krediye kesiliyor. Bypass ameliyatı oldum. Allah rızası için çatının yapılmasını rica ediyorum. Kar nedeniyle çatı kardan çöktü. Deprem oluyor sandım. Balkona koştum. Komşular bana bağırdı. Çatımın çöktüğünü söylediler. AFAD ekipleri geldi tutanak tuttu başka yere götürelim dediler ama ben evimden başka bir yere gitmek istemiyorum" diye konuştu.

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48