Cezası Ağır Olacak

Zonguldak’ta gelenek haline gelen bayram sabahı silah sıkma geleneği konusunda Vali Mustafa Tutulmaz açıklamada bulundu.

Cezası Ağır Olacak

Zonguldak'ta ve bazı illerde bayram sabahı silahla ateş etme geleneğinin doğru olmayan bir gelenek olduğunu ifade eden Vali Mustafa Tutulmaz, Kurban Bayramı öncesi uyarılarda bulundu. 
Tutulmaz, "Bayram günleri ilimizde yanlış gelenek oluşmuş. Silah sıkma geleneği. Bu hem ses olarak hem de yorgun mermilerin başkalarına zarar vermesi olarak çoğu zaman karşımıza çıkıyor. Ülkemizin çoğu yerlerinde de olumsuzluklarla karşılaşıyoruz. Vatandaşlarımızın bu tür güzel günlerimizi, mutlu günlerimizi kötü bir şeyle karşı karşıya gelmememiz açısından sizlerin vasıtasıyla uyarıyorum. Böyle mutlu günleri silah sıkma gibi olumsuzluklarla olumsuz hale getirmeyelim. Bu konuda güvenlik güçlerimiz tespit ettiklerine gerekli cezayı yazacaklardır. Bundan da kimsenin şüphesi olmasın. Vatandaşlarımız tespit edip bize gönderirlerse video gibi belgelerle gerekli cezayı uygularız. Bunu da özellikle vatandaşlarımıza iletmek istiyoruz" diye konuştu.

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER