Eğitimsiz İşçi kalmayacak

Zonguldak Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel, AKBO (Ağaç Kesme ve Boylama) Eğitimleri İle Ormanlarda Eğitimsiz İşçi Kalmayacağını belirtti.

Eğitimsiz İşçi kalmayacak
​Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü Arasında İmzalanan Protokol Gereğince “Ağaç Kesme ve Boylama Operatörlüğü” (AKBO) Kursu düzenlenmektedir. Bugüne kadar 42 adet kurs düzenlenmiş ve 3.228 kişiye eğitim verilmiştir.
 
Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü sınırları dahilinde 2016 yılında 14 Adet Ağaç Kesme ve Boylama Operatörlüğü (AKBO) eğitimi tamamlanarak 701 kursiyer başarı belgesi almaya hak kazanmıştır. 2017 yılında ise 16 adet kursta 950 kişiye eğitim verilecektir.
 
Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel Konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada “Orman Yangınlarına karşı alınabilecek tedbirler, İş sağlığı ve güvenliği, çevre koruma ve kalite yönetimi, kesim hazırlığı, kesme ve boylama konularında teknik ve pratik bilgiler verilen eğitimde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve ilgili İşletme Müdürlüklerimiz program modülü uygulayarak kursu bitiren üretim işçilerine sertifika vermektedir.
 
AKBO kursları her yıl düzenleniyor, iş güvenliği ve kesim teknikleri konusunda verilen bu eğitim çok önemli özellikle iş sağlığı ve iş güvenliği konularında çok hassas davranıyoruz. İşletme Müdürlüğü ile orman köylüsünün birlikte çalışmasının faydaları ile çevre koruma ve kalite yönetimi, kesim hazırlığı, kesme ve boylama konularında teknik ve pratik bilgiler verilen bu eğitimler sonucunda Bölgemizde AKBO eğitimi almayan üreticimiz kalmamış olacaktır “ dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2017, 07:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48