FİTRE MİKTARI BELİRLENDİ

Din İşleri Yüksek Kurulu tarafından yapılan toplantıda, 2017 yılı fitre miktarı belirlendi. Buna göre, bir kişinin günlük asgari gıda ihtiyacı göz önünde bulundurularak 2017 yılı Ramazan ayının başlangıcından 2018 yılı Ramazan ayının başlangıcına kadar olan sürede 16,00 TL olarak belirlendi.

FİTRE MİKTARI BELİRLENDİ

Din İşleri Yüksek Kurulu, Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Keleş’in başkanlığında toplandı.
      Ramazan ayına az bir süre kala gerçekleşen toplantıda, temel ihtiyaçlarının dışında belli bir miktar mala sahip olan Müslümanların, kendileri ve velâyetleri altındaki kişiler için, yerine getirmekle yükümlü oldukları malî bir ibadet olan Sadaka-ı Fıtırın 2017 yılı miktarı konusu da görüşüldü.

      Yapılan değerlendirmeler sonucunda, fıtır sadakasının, Müslüman toplumların neredeyse tamamına yakın bir kesimi tarafından veriliyor olması dikkate alınarak, mevcut sosyo-ekonomik hayat şartları ve bir kişinin günlük asgari gıda ihtiyacı göz önünde bulundurularak 2017 yılı Ramazan ayının başlangıcından 2018 yılı Ramazan ayının başlangıcına kadar olan sürede 16,00 TL olarak belirlenmesine karar verildi.​Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2017, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER