İYİLİK ÇARŞISI AÇILDI

Zonguldak İl Müftülüğünce organize edilen ‘İyilik Çarşısı’ adındaki sergi, düzenlenen törenle açıldı.

İYİLİK ÇARŞISI AÇILDI

Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’ndeki törene Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Zonguldak Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, İl Müftüsü Aşır Durgun, İl Müftü Yardımcısı Tahir Erçin ve vatandaşlar katıldı. Vali Tutulmaz, çocukların ettikleri duanın ardından yaptığı konuşmada, yardımlaşmanın çocuk yaşlarda öğretilmesi gerektiğini belirterek şunları söyledi:
“Bugün deprem nedeniyle zor durumda olan kardeşlerimizin yanında olabilmek adına yavrularımız bir iyilik yolculuğuna çıktılar ve biz de yavrularımızın iyilik yolculuğuna refakat ediyoruz. Biz minik yavrularımızı ailelerini, öğretmenlerini ve katkısı olan herkesi tebrik ediyoruz. Dinimizin önemli emirlerinden biri de yardımlaşmaktır. Bu kardeşlerimiz ve bu yavrularımızda yardımlaşmayı küçük yaşta öğrenerek bundan sonra hayatlarında iyilik yapmayı, yardım etmeyi öğreneceklerdir biz buna inanıyoruz.
Ailelerimiz evlatlarımızın yardımı konusunda zor durumda kalanlara iyilik yapmayı ve yardım etme konusunda eğitmeli ve iyi örnek olmalı. Eğer ailelerimiz iyi örnek olmazlarsa daha sonra çocuklar büyüdüklerinde darda kalanlara yardım etme konusunda yeterince duyarlı olmayacaklardır. Kermesin açılışında emeği olanlara başta il müftümüz ve öğrencilerimizin ailelerine teşekkür ediyorum.”
Sergide, öğrencilerin anne-babaları ile yaptıkları resimler yanı sıra pişirdikleri yiyecekler 2 gün boyunca sunulacak.

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER