Rektör Özölçer Çocuk Üniversitesini Açtı.

Rektör Özölçer Çocuk Üniversitesini Açtı.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen Çocuk Üniversitesi 2022 yaz dönemi programının Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde bugün açılış töreni gerçekleşti.

Pandemi sebebiyle verilen 2 yıllık aradan sonra hem Farabi hem de Kdz. Ereğli Doruk Kampüsü’nde düzenlenen ilk Çocuk Üniversitesi’nin açılış törenine, Rektör Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Rektör Yardımcısı Bekir Hakan Bakkal, akademik-idari personel ile çocuklar ve aileleri katıldı.

Sabah saatlerinde gerçekleşen törende konuşan Rektör Özölçer; Çocuk Üniversitesi’nin çocukların bireysel farklılıklarını desteklediğini, onların sorgulayan, disiplin sahibi ve benlik saygısı gelişmiş bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunacağını belirterek, Üniversitede düzenlenen Çocuk Üniversitesi programı ile öğrencilerin meslekleri erken yaşta tanımalarının sağlanacağına dikkat çekti. Sürekli Eğitim Merkezi’nin Üniversitenin büyümeyi hedefleyen vizyonuna uygun hareket ettiğini ifade eden Rektör Özölçer, 2015 yılından bu yana düzenlenen Çocuk Üniversitesi faaliyetini bunun en önemli örneklerinden birisi olarak gösterdi.

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER