Sarayspor Futbol Okulunda çalışmalar sürüyor.

Sarayspor Futbol Okulunda çalışmalar sürüyor.

Amatör ve Profesyonel olarak Türk futboluna birçok futbolcu kazandıran ve Zonguldak’ın en önemli alt yapısına sahip olan Sarayspor Futbol Okulunda çalışmalar sürüyor.

Geleceğin yıldızlarını yetiştirmeye devam eden Sarayspor Futbolu Okulu, zaman zamanda sporcuların ailelerini hem uyarmaya hem de bilgilendirmeye devam ediyor.

Özellikle sporcuların inişleri ve çıkışları olacağını ve buna rağmen ailelerin çocuklarına her zaman destek vermesini ve asla pes etmemeleri konusunda uyarılarda bulunan Sarayspor Futbol Okulu Kulüp Başkanı ve antrenörü Turan Altıntaş, "Çocuğunuzu, futbol eğitimi boyunca koşulsuz destekleyin. Özellikle başarısız oldukları dönemde desteğinizi yoğunlaştırın ve sevginizi  esirgemeyin" ifadelerine yer verdi.

Altıntaş ayrıca ailelere bir uyarıda daha bulunarak, "Antrenman ve müsabakalarda motive edilmesi çalıştırıcının işidir. Antrenörün dışında ailelerin bu işe müdahale etmeleri çocukların, antrenman ve müsabakalarda performanslarının düşmesine ve yoğunlaşma bozulmasına neden olabilir" diyerek aileleri uyardı.

EĞİTİCİLERİN İŞİNİ EN İYİ ŞEKİLDE YAPTIĞINA İNANMALISINIZ
Altıntaş, "Zonguldak Sarayspor Futbol Okulu değerli velilier, aile ve eğiticilerin ilişkileri çocukların motive edilmesi, antrenmanlar ve müsabaka sonrası yapılan kritikler, ekstra çalışmalar, çalıştırıcının işidir. Önce, "eğitimcilerin işlerini en iyi şekilde yaptığına” inanmalısınız. Bu konuda daha farklı bir düşünceyle hareket ederek, çocuklarınıza çalıştırıcılık yapmaya kalkışırsanız, bu çocuğun zihninde çok sayıda insana hesap vermesi gerektiği fikrini oluşturacaktır. Bunun çocuğun zihninde yaratacağı karmaşa, kafasının karışmasına ve performansının düşmesine neden olacaktır" dedi.

İNİŞLER VE ÇIKIŞLAR MUTLAKA OLACAK
Altuntaş, "Çalıştırıcının hazırladığı veya uygulamakta olduğu çalışma programlarına destek verin. Bu şekildeki yaklaşımınızla çocuğunuzun futbol çalışmalarından en yüksek verimi alacağını akılınızda tutun. Çocuklarınızın futbol yaşamları süresince performanslarında mutlaka iniş ve çıkışlar olacaktır. Bu iniş ve çıkışlar esnasında, göstereceğiz reaksiyonun, çocukların performanslarını olumsuz yönde etkilememesine özen gösterin ve bu değişimlerin sizde yaratacağı kuvvetli duyguları bastırın. Her zaman “Futbolun hiç bir zaman yaşadığımız hayatın gerçekleri üzerinde olmadığını, futbolun sadece hayatın bir parçası olduğunu” ailelere hatırlatın. Çocuğunuzu, futbol eğitimi boyunca koşulsuz destekleyin. Özellikle başarısız oldukları dönemde desteğinizi yoğunlaştırın ve sevginizi esirgemeyin. Futbol eğitimleri boyunca çocukların anne ve babalarının sevgisini kazanmak için ekstra bir çaba harcamalarına asla fırsat vermeyin. Sadece kendi çocuğunuzu değil, çocuğunuz takım arkadaşlarını da destekleyin. Unutmayın ki çocuğunuzun takım arkadaşlarının sizin çocuğunuzdan daha iyi performans sergilemesi, daha iyi oynaması, çocuğunuzun daha iyi çalışması ve daha iyi öğrenmesi için bulunmaz bir fırsattır" ifadelerine yer verdi.

ÇOCUKLARIN FUTBOL EĞİTİMİNİ OLUMSUZ ETKİLER
Altıntaş, "Çocukların antrenman ve müsabakalarda motive edilmesi çalıştırıcının işidir. Antrenörün dışında ailelerin bu işe müdahale etmeleri çocukların, antrenman ve müsabakalarda performanslarının düşmesine ve yoğunlaşma bozulmasına neden olabilir. Bu da çocukların futbol eğitimini olumsuz etkileyecektir" ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48