UYSAL,ODABAŞ VE TÜM ERDEMİR ÇALIŞANINA TEŞEKKÜR ETTİ

UYSAL,ODABAŞ VE TÜM ERDEMİR ÇALIŞANINA TEŞEKKÜR ETTİ

gundemeregli.com-Kdz Ereğli Belediye Başkanı Opr. Dr. Hüseyin Uysal, Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş’a iade ziyaretinde bulundu.

Beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Cöbek, Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte sendikaya ziyarete giden Uysal, kendisini karşılayan yönetim kurulu üyeleri birer birer tokalaşarak selamlaştı.

Uysal, ziyarette yaptığı konuşmada, başta Yusuf Ziya Odabaş olmak üzere sendika üyelerinin büyük desteğini gördüklerini ve bu desteği her zaman yanında hissettiğini söyledi.

Türk Metal Sendikası Genel Merkezi’nin organize ettiği ve Türk Metal Sendikası Ereğli Şubesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Öğrenci Kurultayı’ndan bir kez daha övgüyle bahseden Uysal, şöyle dedi:“Türk Metal Sendikası olarak Ereğli ve bölgemiz için son derece duyarlığı olduğunuzu gerçekleştirilen yerel seçimlerde bir kez daha gösterdiniz. Bu vesileyle başta Sayın Odabaş olmak üzere tüm Erdemir çalışanlarına teşekkürlerimi sunuyorum. Yine Türk Metal’in, bölgemizde bir ilki daha başararak gerçekleştirdiği Öğrenci Kurultayı son derece olumlu bir gelişmedir. Türk Metal, sosyal ve eğitime yönelik sendikacılığın ne şekilde yapılacağını net olarak ortaya koymuştur. Bu gelişmeleri sağlayan Sayın Genel Başkan Pevrul Kavlak’ı kutluyoruz. Ereğli Belediyesi olarak, eğitime yönelik bu tür aktivitelerin her zaman yanında ve destekçisi olacağız. İlçemize gelmesi gereken yatırımları, yapılması gereken hizmetleri, Türk Metal başta olmak üzere, ilçemizdeki sivil toplum kuruluşları ile istişare halinde hayata geçirmek istiyoruz.”

Odabaş da, Ereğli’nin en önemli sorununun istihdam olduğuna dikkat çekerek, şöyle konuştu:

“Ereğli’de yeni bir dönem başlamıştır. Bu dönemden an itibariyle ilçe halkının, esnafının ve iş dünyasının üzerindeki ürkekliği attığına şahit oluyoruz. İnsanlarımız üzerindeki korkuyu açmış durumda. Bu bağlamda, başta belediye başkanımız olmak üzere sivil toplum kuruluşları ile birlikte ilçede istihdama yönelik yapılabilecek yatırımlar için gerekirse Ankara’ya gidilip, ilçemizin ve bölgemizin durumu anlatılabilir. Bundan sonra Organize Sanayi Bölgemize daha büyük şirketlerin gelmesine yönelik adımlar atmalıyız. Bu konuda Sayın Genel başkanım Pevrul Kavlak da, Belediye ziyaretinde gerekeni söyledi. Türk Metal Sendikası olarak ilçemiz menfaatlerinde her zaman yer alırız.”

Oldukça sıcak ortamda süren ziyarette karşılıklı görüş alış, verişinde bulunuldu.

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2014, 20:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48