PTT ‘EN İYİ AVRUPA PULU’ YARIŞMASINA KATILIYOR

PTT ‘EN İYİ AVRUPA PULU’ YARIŞMASINA KATILIYOR

PTT katıldığı yarışmalar, toplantılar ve filatelistler için verdiği hizmetlerle göz dolduruyor.
Şimdi de PTT, ‘En İyi Avrupa Pulu’ yarışmasına “Avrupa 2021 (Nesli Tükenmekte Olan Ulusal Yaban Hayatı)” konulu tek değerli anma pulu ile katılıyor. 
Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ), Türkiye’de nesli tükenme tehlikesi altında olan “Akdeniz Foku” görseline yer vererek hazırladığı “Avrupa 2021 (Nesli Tükenmekte Olan Ulusal Yaban Hayatı)” konulu tek değerli anma pulu ile yarışmaya katıldı. Avrupa Kamu Posta İşletmecileri Birliği (PostEurop) tarafından 2002 yılından bu yana düzenlenen ‘En İyi Avrupa Pulu’ yarışması kapsamında 9 Mayıs 2021 ve 9 Eylül 2021 tarihleri arasında http://www.posteurop.org/europa2021 internet adresi üzerinden oy verilebilecek. 
Her yıl Avrupa'nın en iyi anma pulunu belirlemek için organize edilen yarışmanın kazananı ise Ekim 2021'de düzenlenecek PostEurop Genel Kurulu’nda açıklanacak. Bu yıl yarışmaya katılacak ülkelerin posta idarelerine, ülkelerinde tehdit altında olan türleri sergileme fırsatı verilerek önemli bir farkındalık oluşturulması hedefleniyor.

SANAT GÜNEŞİNİN HAYATI PTT PULLARINDA ÖLÜMSÜZLEŞİYOR
PTT sanat dalında da çalışmalarını kamuoyuna sunuyor…
Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ), müzikten sinemaya, tiyatrodan şiire kadar birçok alanda ardında önemli eserler bırakan sanat güneşi Zeki Müren’i, sahneye ilk çıkış tarihi olan 26 Mayıs’ta anmak amacıyla hazırladığı filateli ürünlerini tedavüle çıkardı.
"Zeki Müren" konulu 3 x 3,00 TL (66 x 91 mm boyutunda) anma pulu, söz konusu pula ait 12,00 TL bedelli ilkgün zarfı ile içerisinde 3 x 3,00 TL bedelli anma pulu (66 x 91 mm boyutunda),  12,00 TL bedelli ilkgün zarfı, 6,50 TL bedelli altın varak uygulamalı seri numaralı blok pul (65x87mm boyutunda), 6,50 TL bedelli lak uygulamalı seri numaralı blok pul (90x120 mm boyutunda), 6x3 TL bedelli pul karnesi ile 3 adet posta kartı bulunan portföy 125 TL bedelle PTT iş yerlerinde, Şirketimize ait www.filateli.gov.tr web adresinde ve filateli cep uygulamasında abone sayısı kadar satışa sunuldu.
Söz konusu filatelik ürünlerin satışı ile aynı tarihte PTT Pul Müzesi Hacı Bayram Mah. Atatürk Bulvarı No:13 Ulus Altındağ/ANKARA adresinde "Zeki Müren 26.05.2021 ANKARA" ibareli ilkgün damgası kullandırılmaya başlandı. 
Koronavirüs salgınından dolayı toplum sağlığını korumaya destek olmak, PTT iş yerlerinde yoğunluk yaşanmasını önlemek ve müşterilerin filatelik işlemlerini PTT iş yerlerine gelmeden yapabilmeleri için; 26 Mayıs 2021 tarihinde satışa sunulan ilkgün zarfını posta damgası ile talep eden müşterilere, www.filateli.gov.tr adresinden ürünün tedavül tarihi itibari ile 6 ay içerisinde satın alınması halinde posta damgalı olarak gönderilebilecek.
Müşterilerin, hazırlanan filatelik ürünler için (Filateli İşletme Prosedürü’ne uygun olması halinde) ilkgün damgası ve ANKARA Ulus PTT Merkez Müdürlüğünün 26.05.2021 tarihli posta damgası tatbik talepleri, 3 ay içerisinde PTT AŞ’ye iletildiği takdirde karşılanabilecek.
Güzel çalışmalar…
PTT’yi kutluyoruz!

    

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48