Toplumun bir parçası görüyoruz

Özbakır, "Engelli vatandaşlarımıza acıyarak, yardım etme duygusu ile değil, onları toplumun bir parçası olarak görüp hizmet ediyoruz" dedi

Toplumun bir parçası görüyoruz

Adalet ve Kalkınma Partisi Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısı ile mesaj yayınladı.

Engelli vatandaşları her zaman düşündüğünü söyleyen Özbakır şunları söyledi; “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de engelli vatandaşlarımız toplumun önemli bir kesimini oluşturmaktadır. Bundan dolayı engellilik sadece engelli vatandaşımız veya ailesini değil, herkesi ilgilendiren önemli bir konudur. Engelli vatandaşlarımıza acıyarak, yardım etme duygusu ile değil, onları toplumun bir parçası olarak görüp, hayata katılımlarını sağlamak hepimizin ortak görevidir. Eğitimden sağlığa, kültür ve sanattan, spor ve kent yaşamına, ulaşımdan sosyal yaşama kadar, hayatın her alanına engelli vatandaşlarımızın da katılımını tam ve eşit olarak sağladığımız zaman, hak ve eşitliği de sağlamış oluruz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm engelli vatandaşlarımızın Engelliler Haftası’nı kutlar, aileleriyle birlikte, sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam geçirmelerini diliyorum.”

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2017, 07:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48