13. Karadeniz Baroları Genişletilmiş Başkanlar Toplantısı

13. Karadeniz Baroları Genişletilmiş Başkanlar Toplantısı

13. Karadeniz Baroları Genişletilmiş Başkanlar Toplantısı

KARABÜK - Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Türkiye Cumhuriyeti uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru savunma hakkı çerçevesinde Afrinde teröristlere karşı başarılı olacaktır. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. dedi.

Feyzioğlu, Karabükün Safranbolu ilçesinde bir otelde düzenlenen 13. Karadeniz Baroları Genişletilmiş Başkanlar Toplantısında yaptığı konuşmada, Afrinde şehit edilen Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınarın ailesini ziyaret ettiğini hatırlattı.

Afrinde şehit olanları rahmetle andıklarını belirten Feyzioğlu, şöyle devam etti:

Türkiye Cumhuriyeti uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru savunma hakkı çerçevesinde Afrinde teröristlere karşı başarılı olacaktır. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Yeter ki, devletimiz, devlet aklıyla binlerce yıllık milletimizin birikiminden süzülüp gelmiş o eşsiz akılla davranabilsin. Ordumuz Afrinde seferdedir. Yabancı basını izleyenler her gün Türkiyenin emperyallerin kara propaganda araçları yoluyla sivilleri katletmekle suçlandığını görebilirler. Dünyayı, Afrinde Türkiye Cumhuriyeti meşru savunma hakkını kullanmaktadır, sivilleri de Türk askeri canından aziz bilmektedir. diye savunan TBBdir ve barolardır. diye konuştu.

TBB Yönetim Kurulunun 9 Şubat 2018 tarihli kararını açıklayan Feyzioğlu, TBBnin her koşulda ve her tehdide karşı, dönemsel olarak değil, ilkesel olarak en milli duruşu sergilediğini belirtti.

Feyzioğlu, TBB ve baroların sadece meslek örgütü olmadığını vurgulayarak, İddia, yargılama ve savunma üçlüsünden oluşan yargının kurucu unsurudur. Bu kurucu unsurluk görevinin dayanağı, Anayasadaki hukuk devletidir. Savunma mesleği, hukuk devletinin ve her vatandaşımızın insan haklarının güvencesidir. diye konuştu.

Olağanüstü toplanan yönetim kurulunun, 24 Şubatta tüm baro başkanlarını, baroları, TBB delegelerini, seçilmiş tüm kurullarını ve tüm meslektaşları Ankarada yüksek katılım dikkate alınarak belirlenecek uygun bir salonda olağanüstü toplantıya davet etme kararı aldığını belirten Feyzioğlu, şunları kaydetti:

Türkiye Barolar Birliği, barolarımız ve tüm avukatlarımız varlık sebebimiz olan Türk milletine emanettir bu andan sonra. Yönetim kurulumuz bu kararı oy birliği ile almıştır. Her hesabın üzerinde Yüce Rabbimin daha büyük bir hesabı vardır. Can borcumuz Cenab-ı Allahadır. Namus borcumuz Türk milletinedir. Bundan başka hiç kimseye hiçbir borcumuz ve eyvallahımız yoktur. Ağzımızdan çıkacak son sözler son nefesimiz doğruları Türk milletine anlatmak için harcanacaktır. Bizi vurabilirler, bizi kırabilirler ama yüce Türk milletinin önünde söz veriyoruz, ant içiyoruz. Bizi asla eğip bükemeyeceklerdir. Yüreği bizimle atan milyonlarca Türk vatandaşının yüreğinde kazılıdır bizim Türkiye ismimiz.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2018, 12:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48