Karabük'teki FETÖ'nün hücre evlerine operasyon

Karabük'teki FETÖ'nün hücre evlerine operasyon

Karabük'teki FETÖ'nün hücre evlerine operasyon

KARABÜK - Karabükte, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) hücre evlerine yönelik operasyonlarda gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen 4 şüpheliden biri tutuklandı.

Karabük Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi tarafından, örgüt üyelerinin hijyen evleri olarak adlandırdığı hücre evine yönelik operasyonlarda gözaltına alınan 23 kişiden M.H, A.B, M.E.G. ve A.F.Anın emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, Karabük Adliyesine getirildi.

Savcılık sorgularının ardından nöbetçi hakimliğe çıkartılan şüphelilerden A.B. tutuklandı. Diğer 3 şüpheli ise adli kontrol şartıyla salıverildi.

Ayrıca emniyetteki 14 kişinin de ifadelerinin ardından salıverildikleri belirtildi.

Böylece, operasyonda gözaltına alınan 23 kişiden biri tutuklandı, 8i adli kontrol şartıyla olmak üzere 22si serbest bırakıldı.

FETÖnün, darbe girişimi sonrası küçülerek yapılanmasına devam ettiğini, sözde yeni il abileri atadığını tespit eden Karabük Emniyet Müdürlüğü çalışma başlatmış, örgüt üyelerinin hijyen evleri olarak adlandırdığı 6 hücre evine 9 Mayısta düzenlenen operasyonda, FETÖnün sözde il yöneticisi 23 şüpheli gözaltına alınmıştı.

Operasyonlarda, örgütün hücre evlerinde çok sayıda materyal ve doküman ele geçirilmiş, 15 Mayısta adliyeye çıkartılan şüphelilerden M.A. ve E.P., 17 Mayısta da M.Ş., B.B. ve O.K.Ş. adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 16:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER