23 Nisan Bayramı Ereğli'de törenlerle kutlandı

23 Nisan Bayramı Ereğli'de törenlerle kutlandı

23 Nisan Bayramı Ereğli'de törenlerle kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 98inci yıldönümü Zonguldakın Ereğli ilçesinde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Kdz. Ereğlide ilk tören Atatürk Anıtında gerçekleştirildi. Daha sonra 23 Nisan Bayramı ile ilgili gösteriler ve ödül töreni Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Spor Salonunda yapıldı. Burada konuşma yapan Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, 23 Nisanın dünyada kutlanan tek çocuk bayramı olduğunu dile getirdi. Korkmaz konuşmasında Cumhuriyet güneşinin berrak yüzünü vatan ufkunda gösterdiği gün olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 98inci Yıldönümüne ulaşmanın heyecanıyla, kavuşmuş olduğumuz bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının daha gurur ve coşkuyla kutluyoruz. Bugün Türkiye Cumhuriyetinin temellerini atan ve Kurtuluş Savaşının kazanılmasında büyük rol oynayan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı gündür. Bugün Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürkün önderliğinde ve onun Milletin Bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır öngörüsüyle tutuşturulan bağımsızlık mücadelesinin, 23 Nisan 1920de Ankarada, Anadolunun dört bir yanını aydınlatan bir güneş haline geldiği gündür. Her şeyden önemlisi bugün; sevgiye, barışa, dostluğa, kardeşliğe, çağdaşlığa, bilime, teknolojiye açılan aydınlık ve büyük bir kapı olan 23 Nisanın, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürkün geleceğin teminatı olan çocuklarımıza armağan ettiği gündür. Bugün dünyanın ilk ve yegane çocuk bayramıdır. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadele arkadaşlarını, ahrete intikal eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor; Gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle yad ediyorum. Başta bugünü anlamlandıran çocuklarımızın, ülkemizin, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum dedi.
Programa; Kdz.Ereğli Kaymakamı Nazım Madeoğlu, AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Aykut Manioğlu, Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, BEÜ Kdz.Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Azar, Kdz.Ereğli Cumhuriyet Başsavcı vekili İbrahim Etem Baba, İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu, şube müdürleri, okul müdürleri, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Cumhuriyet Ortaokulu ile diğer ilk ve ortaokullarda da çeşitli gösterilerle kutlandı.

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2018, 06:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48