"81 İliz Hepimiz Biriz"

"81 İliz Hepimiz Biriz"

"81 İliz Hepimiz Biriz"

ZONGULDAK - Türkiye genelinde 81 ilin kendine özgü, tarihi, turistik mekanları, kültürel öğelerin ve yöresel tatların tanıtılmalarına yönelik eş zamanlı olarak gerçekleştirilen, 81 İliz Hepimiz Biriz Projesinin sunum sergisi Ereğlide açıldı.

Projenin Zonguldak Koordinatörü Semra Yalmancı Yücel, Ören İlk-Orta Okulunun hazırladığı, Ereğli Kaymakamlığı ile Ereğli Belediyesinin destekleriyle Atatürk Kültür Merkezi Osman Zeki Oral Sergi Salonundaki açılışta yaptığı konuşmada, serginin 81 ilde eş zamanlı olarak açıldığını söyledi.

Proje kapsamında 81 ilden 81 okul ve 81 öğretmenin bir araya geldiğini anlatan Yücel, Okullarda bu hafta Yerli Malı Haftası olarak kutlanıyor. Bu projeyle de Yerli Malı Haftalarında alışılagelen yeme içmenin dışına çıkıp, ülkemizde üretilen yerel ürünlerimiz, turistik yerler, kültürel öğelerimizi içeren konular hakkında her okul kendi afişini hazırladı. Sonra bunları hayata geçirdik ve tüm Türkiyede şu an bu sergiler açılıyor. Bunun milli birliğimize de güç katacağını düşünüyorum. Sergimiz 3 gün boyunca açık kalacak, tüm halkımızı bekliyoruz. diye konuştu.

Kaymakam Nazım Madenoğlu, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz ve proje koordinatörü Semra Yalmancı Yücel tarafından serginin açılış kurdelesi kesildi.

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2017, 11:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48