AK PARTİ KDZ. EREĞLİ 6. OLAĞAN KONGRESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

AK PARTİ KDZ. EREĞLİ 6. OLAĞAN KONGRESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 Karadeniz Ereğli’de AK Parti 6. Olağan Kongresi gerçekleştirildi.

Gülüç Belediyesi Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen kongre ile yaklaşık 8 yıl ilçe başkanlığı görevini yürüten Mehmet Fatih Çakır, Genel Merkez tarafından ilçe başkanlığına aday gösterilen Saffet Bozkurt’a görevi devretti.

Kongreye, AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim  Alan, CHP Ereğli İlçe Başkanı EYlem Ertuğrul, İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli,  İyi Parti İlçe Başkanı Evrim Balbaloğlu, TSO Başkanı Arslan Keleş, il geneli ve bölgeden belediye başkanları, Zonguldak ve Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden görevdeki milletvekilleri, eski milletvekilleri, çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri de katıldı.

Davetlileri, salonun kapısında mevcut İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır ve kongrede seçilecek olan Avukat Saffet Bozkurt birlikte karşıladı. Düğün salonunun dışında, kongrede sosyal mesafe kurallarına uyulması uyarısında bulunuldu.

Kongrenin başlangıcında yoklama tutanağı okundu. Çoğunlugun salonda hazır bulunduğu tespit edildi. Daha sonra Kastamonu Milletvekili Metin Çelik başkanlığında,  4 diğer üyeden oluşan divan kurulu oluşturuldu. Kongre Başkanı Çelik, kongrede selamlama konuşması yaptı. Çelik, başta genel başkan yardımcısı Erkan Kandemir olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür etti. 

Kongrede saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı söylendi. Daha sonra faaliyet raporu okunarak ibra edildi. 

AK Parti İLçe Başkanı Mehmet Fatih  Çakır, yaptığı selamlama konuşmasında katılımcılara teşekkür etti,  8 yıllık görev süresi boyunca yürütülen çalışmaları anlattı.

Çakır konuşmasında; "Ereğli'mizde başta liderimiz, cumhurbaşkanımızın desteği, bakanlarımız, milletvekillerimiz, il başkanlarımız, ilçe başkanlarımızın ve tüm paydaşlarımızın çabalarıyla 25 tane okulu tamamladık, tekli öğretime geçtik. 450 Yataklı hastanemiz ve diş hastanemizle tüm bölgeye hizmet veriyoruz. Ereğli Zonguldak yolumuzu, Bayat Kavşağı ve Üçköy hemzemin geçidiyle tamamlandı, hayırlı olsun. Bunun yanında Ereğli Çaylıoğlu yolumuz, çaylıoğlu'na kadar tamamlandı. İnşallah bundan sonraki dönemde sayın milletvekillerimiz ve hükümetimizin desteğiyle kalan kısım da tamamlanacak. dedi ve şöyle devam etti:

ÇAKIR: BİR AY GİBİ BİR SÜRE ZARFINDA İNŞALLAH KAZMAYI VURUYORUZ"

'Ereğli'nin bir diğer konusu Üniversitenin kampüs alanıydı. Çok değerli Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Ereğli Mitinginde verdiği müjdeyle projeleri tamamlandı. Bir ay gibi bir süre zarfında inşallah kazmayı vuruyoruz, Ereğli ve bölgemize hayırlı olsun. İstihdam ile alakalı Kandilli'de Ermaden çalışmaya başladı, inşallah 500-600'leri bulacak. Tersanelerimizin tapu irtifak hakkı belgesini Milletvekilimiz Ahmet Çolakoğlu'nun destekleriyle çözüme kavuşturduk. Subaşı Bölgesinde 130 dönümlük orta ölçekli organize sanayi bölgesinin tapu çalışmalarını tamamladık. yaklaşık bin binbeşyüz metrekarelik 70 işyeriyle birlikte en az 2000 istihdam hedefliyoruz. Bu da bölgemiz için önemliydi. Adliye Binası, Vergi Dairesi ve PTT inşaatıyla bunlar tamamlanmış oldu.

Adalet ve Kalkınma Partisi Türkiye'de sadece bir siyasi parti değil. Adalet, tüm dünyadaki insanların adalete kavuşması, tüm mazlum coğrafyaların, ezilen insanların kalkınması hareketidir. Bu davada mücadele etmekten onur duyuyorum. Bizden sonra aday olacak Saffet Bozkurt arkadaşıma, ekibine yolları açık olsun diyorum. Başarılar diliyorum.Bizler de fert olarak elimizden geldiğince teşkilatın emrindeyiz, teşkilatın yanındayız, hep beraber Adalet ve Kalkınma Partisi için çalışacağız inşallah'

Çakır, konuşmasının ardından önceki dönem ilçe başkanları ve kongrede aday olan Avukat Saffet Bozkurt'u kürsüye davet ederek birlik ve beraberlik fotoğrafı verdi.

ÇOLAKOĞLU: "KÜSEMEDEN, DARILMADAN HEP BERABER YÜRÜMEMİZ GEREKİYOR"

AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu da yaptığı konuşmada, bu salonların AK Parti'ye yetmediğini ama pandemiden dolayı sınırlı bir kongre yapıldığını belirterek, "Allah'a şükürler olsun ki, Cumhurbaşkanımızla çıktığımız bu yolda dünyada sayılı devletlerden biri haline geldik. Cumhurbaşkanımızın gücü bu teşkilatlardan, bu salonlardan geliyor. Bu bir bayrak yarışı, bu bir yol. Küsmeden, darılmadan hep beraber yürümemiz gerekiyor" dedi.

Çolakoğlu, "Ereğli'de bu hizmetleri halkımıza sunduk. Sadece Ereğli'de mi, Zonguldak'ta, Türkiye'de, sadece Türkiye'de değil, mazlumlara, Recep Tayyip Erdoğan'a güvenen herkese bu hizmetleri sunduk. İnşallah liderimizle birlikte Türkiye'nin gücünü göstermeye devam edeceğiz. Bu yol teşkilatlardan, birlikteliğimizden geçiyor" şeklinde konuştu.

UÇAR: "SİYASET İNSAN KAZANMA SANATIDIR"

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, daha önce görev yapmış teşkilat mensuplarına teşekkür ederek, "Bugün yine biriz beraberiz, AK Parti'nin 18 yılının temelinde bir olmak, beraber olmak, bencillikten uzak durmak, hep birlikte Türkiye'yiz anlayışıyla hareket etmek var. Siyaset insan kazanma sanatıdır. İnsanı kazanabilmek için de en önemlisi de teşkilatlarımızdır. Tabandaki tüm teşkilatlarımız, vatandaşlarımızla temas kuran, onlara el uzatan kademelerdir." dedi.

TÜRKMEN "DÜNYA 5'TEN BÜYÜKTÜR DİYE NBİR LİDERİMİZ VAR"

AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen de, "Bu çağrı burada bitmez" sözüyle beraber 2001'de başladık, o heyecanla devam ediyoruz. Türkiye'nin en ücra köşesinde bile bu heyecanı hissediyoruz. İşte bu heyecan, bu birliktelik devam ettiği sürece dışarıda düşmanlar, içeride hainler bize vız gelir, hepsinin hakkından geliriz. Genel Başkanımız dedi ya, Türkiye,. Türkiye'den daha büyüktür. Coğrafyamız çok daha büyüktür. Suriye'de, Irak'ta, Libya'da, sudan'da, Lübnan'da, aklınza gelebilecek her yerde adalet platformunda yüzlerine karşı Dünya Beşten Büyüktür diyen bir liderimiz var. En önemli mesele 2023 seçimleri, iyi bir şekilde hazırlanacağız, yaptığımız hizmetleri sayacağız, anlatacağız. " dedi.

TOSUN: 'YENİ YÖNETİM BÜYÜK HİZMETLER YAPACAK'

AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun "Zaferlerimize sürekli yenilerini ekleyerek bugünlere geldik. Milletimizin çoğunluğunun desteğini almak, başarımızın temeli olmuştur. Bu başarıların temelinde siz teşkilatlarımızın çalışmaları vardır. Yürüttüğümüz bu kutlu mücadelenin ilçemizdeki sancaktarlığını sizler yaptınız. Bu sancağı ayakta tutan, gece gündüz mücadele eden Fatih Çakır arkadaşımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberliğimiz ilelebet sürecektir." ifadelerini kullandı. Tosun, yeni yönetimin de büyük hizmetler yapacağına inandığını ifade etti.

KANDEMİR  "MUAZZAM BİR TABLO..."

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir ise kongrede ortaya konulan birlik ve beraberlik tablosunu değerlendirirken, "Muazzam bir tablo ortaya konulduğunu" konulduğunu belirterek, görevi devreden Mehmet Fatih Çakır'a teşekkür etti.

BOZKURT'UN LİSTESİ

Avukat Saffet Bozkurt'un tek aday olduğu kongrede oy kullanması beklenen 402 kayıtlı delege bulunuyor. Bozkurt'un yönetim kurulu listesinde, Ahmet Küçük, Fadime Doğru, İbrahim Sezer, Ömer Yazıcıoğlu, Hanife Kaya, Ahmet demir, Kadir Çaygeç, Nuriye Topaloğlu, Mehmet Yiğitoğlu, Satılmış Kurtlucu, Muhammet İkbal Çakır, Mustafa Kalkan, Nurgül Kızılarslan, Kemal Demirtaş, Talip Seyhan, Şakir Başol,  Derya Demiriz, Nusret Burak Öztürk, Nevzat Tarakçı, Necati Akdeniz, Zelkif Öztürk, Mustafa Güldalı, Halil Kurtay, Turgut Tanyıldız, Hakan Eroğlu, Yakup Akkaya, Şenol Akyol, Muhammet Mücahit Andiç, Celal Zeybek bulunuyor.

Yönetim Kurulu listesi ile birlikte, 164 kişilik İl Kongre Delegeleri de genel kurulun oyuna sunuldu.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2020, 16:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48