Çakır, müjdeyi verdi!... E-sınav merkezi açılıyor

Çakır, müjdeyi verdi!.. E-sınav merkezi açılıyor

Çakır, müjdeyi verdi!... E-sınav merkezi açılıyor

Ak Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır bir süre önce Ereğli’de açılacağını müjdelediği E Sınav Merkezi’nin 3 ay içerisinde faaliyete geçeceğini bildirdi. Çakır, hizmetin Ereğli ve Alaplı ilçelerinde her yıl 2000 kişiyi önemli bir külfetten kurtaracağını ifade etti.

Çakır, E Sınav Merkezi’nin Ereğli’de faaliyete geçmesiyle adayların, randevu sistemiyle en yakın tarihte sınava girebileceğini, sınav bitiminde sonuçların hemen öğrenilebileceğini ve hataların minimuma ineceğini söyledi.

Ak Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, İlçede E-Sınav Merkezi kurulacağını açıklamasının ardından bu kez de tarih verdi.

İlçede ehliyet sınavlarının yapılabilmesi için kurulacak merkezle ilgili çalışmaları hakkında bilgi veren AK Parti İlçe Başkanı Çakır şunları söyledi:

“Ereğli’de oluşturulması planlanan E- Sınav merkezinin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ihale işleminin tamamlandı. Ehliyet  sınavlarının yapılacağı merkezimiz, 3 ay içinde Karadeniz Ereğli Mesleki Eğitim Merkezi’nde faaliyete geçecektir. Merkezin açılmasıyla her yıl Ereğli ve Alaplı ilçelerimizde ehliyet sınavına girmek için Zonguldak’ta bulunan e-sınav merkezine gitmek zorunda kalan yaklaşık 2000 kişi önemli bir külfetten kurtulmuş olacak”

İSTENEN ZAMANDA GİRİLEBİLECEK, SONUÇLAR ANINDA ÖĞRENİLECEK

Çakır, e-sınav merkezinin içerdiği yenilikleri anlatırken ise şunları kaydetti:

“Yapılan dijital yenilikle vatandaşların istedikleri zaman diliminde işlerini aksatmadan sınava girebilmelerine imkan sağlanacak. Adaylar, e-sınav uygulaması sayesinde randevu sistemiyle en yakın tarihte sınava girebilecek. Sınav bitiminde sonuçlar hemen öğrenilebilecek.”

HATALAR MİNİMUMA İNECEK, MALİYETLER DÜŞECEK

Çakır, Merkezin kullanıcılara konforlu bir kullanım sağlayacağını ifade ederek şöyle dedi:

“Kullanıcı dostu bilgisayar ara yüzüyle adaylar, cevap kağıdında yanlış işaretleme, işaretlemeyi unutma gibi hatalardan kurtulacak.Yeni uygulama, soru ve cevap kağıdı baskısı, işçilik, tasnif, nakliye gibi maliyetlerin düşmesini de sağlayacak.E- Sınav merkezlerindeki masa, sandalye ve bilgisayarlar, engellilerin erişimi ve konforu da düşünülerek tasarlanıyor. E- Sınavlarda, işitme engelli vatandaşlar için görsel, video. animasyon ve işaret diliyle sorular yer alacak.

Sınav merkezinin açılışında emeği geçen herkese ilçemiz adına teşekkür ediyor, merkezimizin ilçemize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.”

EKİM AYININ SONUNDA BELLİ OLMUŞTU

Bilindiği gibi merkezle ilgili girişimler, Ekim ayının son günlerinde AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Fatih tarafından kamuoyuna duyurulmuş, gelişme özellikle sürücü kursları ve buralarda eğitim gören sürücü adayları tarafından heyecanla karşılanmıştı.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2019, 12:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48