ÇAKIR VE YALÇIN'DAN 'BİRLİK' VURGUSU

ÇAKIR VE YALÇIN’DAN ‘BİRLİK’ VURGUSU

ÇAKIR VE YALÇIN'DAN 'BİRLİK' VURGUSU

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Sertan Yalçın, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır’ı ziyaret etti.
Ziyarette konuşan Yalçın, Ereğli’nin bir sanayi kenti olduğunu belirterek, sıkıntıların olduğunu söyledi.
Yalçın, şunları kaydetti:
“Yönetim Kurulu Üyelerimizle birlikte, yeniden İlçe Başkanlığına seçilmenizden dolayı sizleri tebrik etmek için ziyaret etmek istedik. Onursal Başkanımız merhum Yaşar Tetiker’in rahatsızlığı ve vefatı dolayısıyla bu ziyaretimiz biraz gecikti. Ereğli için üstlenmiş olduğunuz görevde, şahsınıza ve yönetim kurulu üyelerinize başarılar diliyoruz. Her konuda birlikte hareket edebileceğimizi özellikle belirtmek isterim.
Biliyorsunuz Ereğli, içinde bulunduğu konum itibariyle sanayi kenti. Sanayi kentimizin bazı sıkıntıları var. Bu sıkıntıları bölgede yaşayan bir sanayici olarak sizde yakinen biliyorsunuz. Sıkıntıların giderilmesi noktasındaki çalışmalarınızı da biliyoruz. Bundan sonra yapacağımız çalışmalarda birlikte hareket ederek sonuç alacağımıza da eminim. Üstlenmiş olduğunuz görevde tekrar başarılar diliyorum.”
Çakır da ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek şunları söyledi:
“Tabii bir kez daha rahmetli Yaşar ağabeyimizi anmadan geçemeyeceğiz. Merhum Yaşar Tetiker, Ereğli’mize çok katkısı olan, bizlere de ciddi anlamda ağabeylik yapan, Yaşar Baba diye tabir ettiğimiz, kendisinden çok rahatlıkla ışık aldığımız bir ağabeyimizdi. Kendisine bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Ticaret Odamızda göreve seçilen Sertan Yalçın başkanımıza ve yönetimine de başarılar diliyorum.
Tabii Ereğli, sizin de ifade ettiğiniz gibi sanayi kenti. Zorlukları olan, insanoğlu yaşadığı müddetçe de sorunların bitmeyeceği bir yaşam yaşıyoruz. Son dönemlerde, birlikteliklerin yaşandığı bir Ereğli’yi yaşıyoruz. İyi bir hava yakalandı. İnşallah Ereğli’mize faydalı olacağız. Hepimizin siyasi görevlerinden ziyade, şehre katkı koyabilme adına herkesle, her siyasi düşünceyle Ereğli merkezli, Ereğli ölçekli bir araya geliriz. Tabii çözemediğimiz sorunlarımız var, bunların da takipçisi olacağız. Ereğli’de yolları epey bir seviyeye koyduk. Ereğli’nin en önemli projelerinden biri olan Üniversite konusunu hep birlikte takip edeceğiz. Organize Sanayi Bölgesi’ndeki istihdamın artırılması yada şehre farklı yan sektör ne koyabiliriz ve Erdemir ile daha bütünleşip şehre daha fazla nasıl katkı sunabilirizi hep birlikte değerlendireceğiz. Ziyaretinizden dolayı şahsım ve yönetim kurulu üyelerimiz adına hepinize teşekkür ediyorum.”
YALÇIN: “EREĞLİ SONUÇ BEKLİYOR”
TSO Başkanı Yalçın, Üniversite ve tersanelerle ilgili çalışmaların acil olarak devam ettirilmesi gerektiğini vurgulayarak; “Ereğli halkı, Üniversite ile ilgili bizden biran önce sonuç bekliyor. Bununla ilgili sizin takip ettiğiniz konuları biliyoruz, bizim de yapabileceğimiz bir şey varsa sizlere destek olmaya hazırız. Üniversitenin daha önce arsa tahsisi ve avan projesi yapılmıştı. Şu anda hem proje ihalesi hem de yapım ihalesi aşamasında olduğunu biliyoruz. Bu konuda da Kalkınma Bakanlığı nezdinde ne yapılması gerekiyorsa biran önce sizlerle ve bölge milletvekillerimizle beraber biran önce hareket geçmemiz gerektiğini düşünüyorum” dedi.
ÇAKIR: “ENERJİMİZ YÜKSEK”
Ereğli’de birlik ve beraberliğin sağlanması durumunda, Zonguldak ve Ankara’dan hak edilen payın alınabileceğini ifade eden Çakır da şunları kaydetti:
“Ereğli’de yıllardır enerjimizi içeride harcadığımızdan dolayı geride kalmış işlerimiz var. Ben İlçe Başkanlığında 6. yılıma girdim, kendimi daha iyi analiz edebiliyorum. Bundan sonra Ereğli’de birlikteliğin daha yüksek olacağı kanaatindeyim. Biz öncelikle bunu sağlarsak Zonguldak’tan da Ankara’dan da hak ettiğimiz payı daha yüksek oranda alırız diye düşünüyorum. Bizi birilerinin bölmesine, karşı karşıya getirmesine, içerde enerji harcatmasına müsaade etmememiz lazım. Bürokrasi bazen beraberinde bazı zorlukları da getiriyor. Biz bunu okullarla ilgili, yollarla ilgili, spor ve sağlık ile ilgili yaşıyoruz. Ben bütün maçları takip ediyorum, Bartın ve Devrek’teki stadı Ereğli’ye yapamamışız. Bunlar Ereğli açısından eksiklik. 3-4 bin vatandaşımız, yağmur altında 90 dakika boyunca Ereğli Belediyespor’u destekliyor. Bunlar bizim gecikmişlerimiz. Hazır böyle bir potansiyel oluşmuşken bunları birlikte planlamamız lazım. Bizim bu anlamda Ankara’ya gidip gelecek enerjimiz yüksek. Hangi Bakanlıktan ne istememiz gerekiyorsa hep birlikte isteyeceğiz, sonuçta halkımız için istiyoruz. Ereğli olarak daha iyi olacağımız kanaatindeyim.”

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2018, 11:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48