Ereğli'de İbretlik Tesadüf

Ereğli'de İbretlik Tesadüf

Ereğli'de İbretlik Tesadüf

Zonguldakın Ereğli ilçesi Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçla Mücadele Büro Amirliği (KOM) ve Asayiş büro amirliği ekiplerince 7 Eylül gecesi düzenlenen uyuşturucu operasyonunda göz altına alınan iki kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak ceza evine gönderildi.

 Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde Kaçakçılık ve Organize Suçla Mücadele Büro Amirliği (KOM) ve Asayiş Büro Amirliği ekiplerince kurulan NARKOTİM ekipleri tarafından ilçede A. B. (56) ve oğlu U.B. (26) 7 Eylül gecesi yapılan operasyonda göz altına alınmıştı. A.B. nin Sarı Korkmaz mahallesinde ki dağlık alanda ki ikamet ve bahçe aramasında, boyları 50 santimetre ile 4,5 metre arasında değişen 592 kök civarında hintkeneviri bitkisi, yaklaşık 3 bin 530 gram civarında esrar ve 73 gram esrar tohumu ele geçirildi. A. B., gözaltına alınırken, uyuşturucu ticaretinden kazanıldığı değerlendirilen bin 600 TLye el konulmuştu. Ele geçirilen uyuşturucu madde ile birlikte emniyet müdürlüğüne götürülen A.B. ve oğlu U.B. İlçe emniyet müdürlüğünde alınan ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi. Savcılık makamınca alınan ifadelerin ardından baba A.B. ve oğlu U.B. tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edildi. Mahkeme heyeti A.B. ve oğlu U.B. yi uyuşturucu ticareti yapmak suçundan tutuklayarak Beycuma Kapalı Cezaevine gönderdi.

CİNAYETİN YIL DÖNÜMÜNDE TUTUKLANDI Diğer yanda uyuşturucu operasyonunda tutuklanan A.B., 8 Eylül 2013 yılında ilçeye bağlı Radar mevkiinde Murat Erdoğan ve Gizem Tunçun öldürülmesi olayında yaklaşık 1 sene hapis cezası yatmıştı. Bağ evi cinayetinde Murat Erdoğan ve Gizem Tunç, Tunçun eski sevgilisi olduğu idia edilen D.B. tarafından hunharca öldürülmüş, genç kızın elleri kesilmişti. Polis olayın ardından D.B. yi vatani görevini yaptığı Denizli de göz altına alarak Ereğli ye getirmiş, mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Baba A.B. ise olaydan kısa süre sonra sürdürülen soruşturma kapsamında göz altına alınmış ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. 1 sene yattığı hapis cezasının ardından tahliye edilen baba A.B. 7 Eylül Perşembeyi Cumaya bağlayan gece düzenlenen uyuşturucu operasyonunda göz altına alındı. A.B. cinayetin yıl dönümü olan 8 Eylül tarihinde çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Beycuma Cezaevine gönderildi.

.

haber

haber

haber

haber

haber

haber


Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2017, 08:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48