EREĞLİLİ ŞARKICI SEHER ÇELİK, OY VE DESTEK BEKLİYOR

EREĞLİLİ ŞARKICI SEHER ÇELİK, OY VE DESTEK BEKLİYOR

POWER TÜRK 2021 müzik ödülleri yarışmasında ‘En Güçlü Çıkış Yapan Şarkıcı’ kategorisinde yer alan Ereğlili Seher Çelik, hala devam eden oylamada hemşerilerinin desteğini bekliyor.

POWER TÜRK 2021 Müzik Ödülleri’nde “En Güçlü Çıkış Yapan Şarkıcı” kategorisinde yer alan Seher Çelik, sözü ve müziği duayen sanatçı Şehrazat’a, düzenlemesi Erhan Bayrak’a ait olan “Hayat” adlı şarkısı ile destek bekliyor.

Ereğlili olan sanatçı oylama için destek isterken oy vermek isteyen sevenlerinin https://www.powerapp.com.tr/anket/powerturk-muzik-odulleri-2021/ linkinden oylarını kulalanabileceklerini ifade etti.

Youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=arjPNwSAGGA

ÖZGEÇMİŞ

1981 Karadeniz Ereğli doğumlu olan Seher Çelik, ilk, orta ve lise öğrenimini burada tamamladıktan sonra, 2000 yılında kazandığı Haliç Üniversitesi, Konservatuarı/Türk Musıkisi şan bölümüne girdi.

2004 yılında lisans öğrenimini tamamlayan Çelik, yine aynı yıl Haliç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü/Türk Müziği Anasanat Dalı’nda Yüksek Lisans programına kabul edildi. Araştırmalarını Yeditepe Üniversitesi Hastanesi’nde yürüttüğü “Türk Halk Müziğinde Laringeal Davranış” başlıklı tezinde, Türk Halk Müziği ve Operadaki gırtlak davranışı farklılıklarını saptayarak, Operada kullanılan şan tekniğinin, ideal bir Türk halk müziği icrası için uygun olmadığını ispatladı.

2008 yılında Haliç Üniversitesi Konservatuvarı’nda Ses Eğitimi (Şan) ve “Türk Halk Müziği Repertuvar” eğitmeni olarak profesyonel iş yaşamına başlayan ÇELİK, 2010 yılında Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü/Antropoloji Doktora Programına kabul edilmiştir. Eğitimine 6 yıl ara veren Çelik, şu sıralar “Türkülerin Dönüşümü Üzerine Antropolojik İnceleme” içerikli tez projesini yürütmektedir.

Seher Çelik, 2014 yılından itibaren Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde Ses Eğitimi (Şan) Öğretim Görevlisi olarak dersler vermekte ve Yeditepe Üniversitesi’nde kendi kurmuş olduğu Dünya Müzikleri Topluluğu’nu (Genel Sanat Yönetmeni ve Koro Şefi) yönetmektedir.

2016 yılında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesindeki Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosu’nda Ses Sanatçısı olarak göreve başlayan sanatçı, 2017 yılından itibaren İstanbul Devlet Türk Halk Müziği Korosu’nda Ses Sanatçısı olarak görevini sürdürmektedir.

Sanatçı,Aşka Sevdalanma (2018) ve Canımın İçi (2019) gibi besteci kimliğini ortaya koyan çalışmaların ardından, 2020 yılında sözü ve müziği duayen sanatçı ŞEHRAZAT’a, düzenlemesi Erhan BAYRAK’a ait olan “Hayat” adlı ilk tekli vokal projesini müzikseverlerle buluşturdu.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2021, 09:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48